Mbyllet bashkëpunimi, Prishtina largon dy lojtarë

0

Bardhekaltrit e Prishtinës kanë zyrtarizuar dy largime nga ekipi. I pari është Argjend Mustafa. Mesfushorit i përfundonte kontrata me nënkampionët dardanë verën e ardhshme, por ai dhe klubi kanë gjetur akordin për të mos vazhduar bashkëpunimin.

25-vjeçari zhvilloi 29 ndeshje sezonin e kaluar dhe dhuroi dy asiste. I larguari i dytë është Bleon Sekiraqa. 18-vjeçari nga Podujeva zhvilloi 5 ndeshje me Prishtinën, duke debutuar edhe në Europë përballë Norrkopingut.

E ardhmja e sulmuesit të ri është Ballkani, aty ku firmosur një kontratë 3-vjeçare, ndërsa Mustafa është në pritje të ofertës më të mirë për të vazhduar karrierën.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.