Kutinjo do një zgjidhje finale, refuzon anglezët

Vendimi i brazilianit

VIDEO | Merr fund rezistenca, driblohet Van Dijk

Virxhil Van Dijk ka mbyllur një sezon të mrekullueshëm, që e kurorëzoi me fitimin e Championsit.…

Habit Guardiola: Meguajer ishte shumë i shtrenjtë për Sitin

Herri Meguajer është lojtari më i ri i Mançester Junajtid, pasi iu bashkua “Djajve të Kuq”…

Premier Ligë, njihuni me 100 lojtarët më të mirë të gjitha kohërave

Premier Liga është kampionati më i fortë në botë dhe të jesh në majën e kampionatit…

VIDEO | Interi fiton falë penalltive, mposht Totenhemin

Interi ka arritur të triumfojë vetëm nga penalltitë kundër Totenhemit. Ndeshja e vlefshme për “International Champions…

VIDEO | Pamje brutale, tifozët e Sitit dhe Liverpulit sherr në stacionin e trenit

Sapo ka përfunduar takimi mes Liverpulit dhe Mançester Sitit, me Pep Guardiolën që triumfoi kundër Jurgen…

Premier Liga “ndez motorët”, ja 5 talentet që pritet të shpërthejnë

Premier Liga është shumë pranë fillimit. Klubet janë të mbushur me talente dhe të gjithë janë…

VIDEO | Evertoni nuk ndalet, zyrtarizon afrimin e radhës

Zhan-Filip Gnabim është lojtari më i ri Evertonit. Ai ka firmosur kontratë 5-vjeçare, që e mban…

E konfirmon trajneri, Junajtid vendos rekordin historik

Mançester Junajdit ka hapur thesin për të mbyllur “plagët” e mbrojtjes. Ata pritet të zyrtarizojnë blerjen…

Junajtid “flirton” me Dibalan, Totenhemi i vjedh objektivin kryesor

Mançester Junajtid është gati të firmosë me Dibalan, por duket se po u ikën nga duart…

Merkato e Premier League, ja lëvizjet më të fundit

Premier Liga ka hapur merkaton para të gjitha kampionateve të tjera dhe dritarja e transferimeve do…

Zyrtare | Çelsi rikthen një tjetër legjendë, firmos francezi

Çelsi duket se ka zgjedhur ta lërë klubin në dorë të legjendave. Pas Frenk Lampard e…

Pepe: Me Ozil do të jem perfekt, ja pse zgjodha Arsenalin

Nikolas Pepe është blerja rekord e Arsenalit, me “Topçinjtë” që i paguan Lilës plot 72 milionë…

Rikthimi në fushë dhe biseda me Klop, rrëfehet Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri pësoi një dëmtim në fundin e sezonit të shkuar dhe nuk iu bashkua skuadrës…

Junajtid me mbrojtje “të vobektë”, nis ofensivën për një katalanas

Mançester Junajtid po ushtron të gjithë fuqinë financiare për të kompletuar një repart “të plagosur” si…

Zyrtare | Milani bën shitjen e parë, sulmuesi kthehet në “ujk”

Milani më në fund ka arritur të bëjë shitjen e parë të kësaj merkatoje. Patrik Kutrone…

Merkato e Premier në ajër, ja 10 emrat që janë gati të lëvizin

Kanë mbetur edhe dhjetë ditë nga mbyllja e merkatos, me klubet e mëdha të Premier Ligës,…

Emeri e thotë hapur: Pepe shumë pranë, duam dhe tre futbollistë

Arsenali u mposht nga Lioni 1-2 në takimin e sotëm miqësor dhe duket qartë se “Topçinjtë”…

Simeone gjen zëvendësuesin e Rodrit, është në Premier Ligë

Simeone ka një detyrë shumë të vështirë këtë verë. Argjentinasit i duhet të rindërtojë një skuadër…

VIDEO: Arsenali shkëlqen një pjesë, Lioni i rrëmben trofeun e shtëpisë

Arsenali dhe Lioni u përplasën sot në një ndeshje miqësore në “Emirates Stadium”. Ndeshja u mbyll…

Sane te Bajern, Guardiola ka gati 75 mln për zëvendësuesin

Pep Guardiola mund të humbasë shërbimet e Leroi Sane këtë merkato vere, pasi Bajerni i Mynihut…

“Bomba” e Klop: Nuk vazhdohet kështu, 4 klube tallen me të gjithë!

Liverpuli është një nga ekipet më pasivë në këtë merkato vere. Klubi nga “Merseyside” nuk ka…

Liverpul me sytë te e ardhmja, zyrtarizon yllin e klubit londinez

Liverpuli si duket nuk ka në plan të bëjë ndonjë blerje të madhe. Vëmendja e drejtuesve…

Sergej drejt Junajtid, Pogba-Real është “autostradë”

Pogba ja ka bërë të qartë klubit të Junajtid përmes agjentit të tij se dëshiron të…

Blerja rekord e Arsenalit, zbulohen detajet e kontratës së Pepe

Nikolas Pepe është lojtar i Arsenalit, mungon vetëm zyrtarizimi nga ekipi anglez. Siç raportojnë të gjitha…

E kryer | Kutrone niset drejt Anglisë, arrihet marrëveshja me “Ujqërit”

Pas dështimit të operacionit të Andre Silva duket se Milani do arrijë të bëjë shitjen e…

“Talenti më i madh që kam parë?” Guardiola habit me përgjigjen e tij

Pep Guardiola është një nga trajnerët më të suksesshëm në botë. Strategu spanjoll ka punuar me…

Atentati ndaj Ozil e Kolasinaç, ja i gjithë skenari

Mesut Ozil dhe Sead Kolashinac rrezikuan jetët e tyre ditën e djeshme kur dy persona të…

Makineri parash, Totenhemi siguron 320 milionë paundë

Reklamat janë shndërruar në një burim ta madh të ardhurash prej vitesh në futboll. Ekipet kanë…

Zyrtare | Arsenal prezanton ardhjen e yllit spanjoll

"Topçinjtë godasin në merkato. Klubi anglez ka prezantuar afrimin e fundit

Ditë e re, lojtar i ri! Një mesfushor nga Belgjika për Aston Vilën

Aston Vila po bën një merkato shumë aktive, pasi ka afruar deri më tani lojtarë të…

Francezi hedh Anti-Dopingun në gjyq, pretendon 13 mln sterlina

Futbollisti francez, Mamadou Sakho, ka hedhur në gjyq agjensinë e Anti-Doping, me akuzën se i kanë…

Befason Arsenali, katër blerje brenda një dite

Arsenali është një nga skuadrat më aktive kur flitet për thashetheme merkatoje, pasi “Topçinjtë” janë të…

Do mbajë numrin legjendar, blerja rekord e Njukasëllit nuk i beson syve

Njukasëll zyrtarizoi ditën e djeshme blerjen më të shtrenjtë në historinë e klubit, brazilian Joelinton. Për…

Supertalenti i Ulvs, 20-vjeçari rinovon dhe është gati për të shpërthyer!

Ulvs ka siguruar qëndrimin e një prej talenteve më të mëdhenj të klubit edhe për disa…

Jo vetëm portier i zoti, Ederson dopietë në miqësore

Në fillimet e Tiki-Takas, Pep Guardiola i pati thënë Viktor Valdesit se aksionindo e niste ai.…

Uesli Moraes, historia e dhimbshme e blerjes rekord të Aston Vilës

Aston Vila pagoi 22 milionë paundë për Uesli Moraes. 22-vjeçari brazilian është blerja më e shtrenjtë…

VIDEO | Ndërhyrja horror në Sevilja-Liverpul, shikoni reagimin e Van Dijk

Virxhil Van Dijk është një lider për Liverpulin. Gjiganti holandez është një nga lojtarët më të…

Historia e Lingard, “Diamanti” i fundit që Ferguson i la Junajtid

Sulmuesi i Mançester Junajtid, Xhesi Lingard është një nga lojtarët e pakët te “Djajtë e Kuq”…

“Nuk do ha më McDonald”, Pulisiç ka inspiruar gjithë Amerikën

Kristian Pulisiç është një nga talentët më premtues në Europë dhe jo më kot skuadra e…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online