Supertalenti i Ulvs, 20-vjeçari rinovon dhe është gati për të shpërthyer!

0

Ulvs ka siguruar qëndrimin e një prej talenteve më të mëdhenj të klubit edhe për disa vite të tjerë. Ruben Vinagre do të jetë fubollist i “Ujqërve” edhe për pesë sezonet e ardhshme, me kontratën e re që skadon në vitin 2024.
20-vjeçari debutoi në nivele të larta me anglezët në vitin 2018, që e blenë për 2.2 milionë euro nga ekipi i dytë i Monakosë. Portugezi aktivizohet si mbrojtës i majtë dhe shfaq aftësi shumë të mira edhe në fazën ofensive.

Qëndrimi i tij te Ulvs është produkt i punës së Horge Mendes, i cili është edhe pronar i klubit. Me ardhjen e tij në krye, anglezët kanë njohur vetëm rritje, që kulmoi vitin e kaluar, duke zënë vendin e shtatë në kampionat, që të certifikon për një vend në fazën eliminatore të Eeuropa League.

Brighton & Hove Albion’s Solly March (left) and Wolverhampton Wanderers’ Goncalo Ruben Vinagre battle for the ball during the Premier League match at Molineux, Wolverhampton.
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.