Browsing Tag

Premier League

Diamanti i Juves drejt largimit, e kërkojnë në Premier

Prej kohësh qarkullon opinioni se Juventusi është klubi më i kompletuar në Evropë. Por kur mendon se do të zbresin vetëm 11 veta në fushë është gati e pamundur të mbash yje si ata në stol. Një tjetër problem janë rrogat, që janë bërë një…

U mposht nga Ulvs, Guardiola nuk bezdiset dhe thur elozhe

Mançester Siti humbi mundësinë për të shtuar edhe një trofe në palmaresin e tyre, mjaft të pasuruar vitet e fundit. Skuadra e Guardiolës u mund 3-2 me penallti nga Ulvs në finalen e turneut miqësor, “Premier League Asia Trophy”. E gjithë…

Aston Vila tjetër nivel, tenton kampionin e Evropës

Aston Vila luante në Championship sezonin e kaluar, por këtë verë është klubi që ka harxhuar më shumë në merkato. Anglezët kanë shpërthyer, duke kaluar tavanin 100 milionëve dhe thyer rekordin e historisë se klubit. Së fundmi, mediet…

VIDEO | Blerja e re e Uest Hemit habit, shikoni veprimin unikal

Sebastian Haller është ylli i fundit i mbërritur në kryeqytetin anglez. Francezi ka firmosur për plot 50 milionë euro për Uest Hem, duke qenë blerja më e shtrenjtë në historinë e klubit. Biznez i jashtazakonshëm nga Ajntrahti i Frankfurtit,…

Të çmendur pas “FaceApp”, te Man. Siti janë tjetër nivel

“FaceApp” është aplikacioni, që po çmend gjithë planetin. Ai nëpërmjet zgjuarsisë teknologjike arrin të krijojë një ide sesi do të dukesh pas shumë vitesh, në kohën e plakjes. Të gjitha rrjetet sociale janë pushtuar nga foto të tilla, duke…

Hudson-Odoi te Bajern? Lampard i bën presion talentit

Kallum Hudson-Odoi është një nga çështjet që vlon më shumë se të tjerat në kampin e Çelsit. Talentit së shpejti i përfundon kontrata dhe klubi dëshiron të rinovojë me të për ta hequr nga “kthetrat” e Bajernit të Mynihut. 18-vjeçari…

Spastrimet te Reali, një “Galaktik” përfundon në Premier

Real Madridit i duhet të gjejë një skuadër për Sebajos, ku mesfushori ta aktivizohet rregullisht dhe të gjejë formën e tij më të mirë. Për yllin spanjoll interesohet dy londineze, Arsenal dhe Totenhem. Këto të fundit janë të interesuar në…

E ardhmja e Eriksen, Poçetino kapet “mat” nga gazetarja

Pikëpyetja më e madhe në kampin e Totenhemit është e ardhmja e Kristian Eriksen. Ylli danez po kërkohet me ngulm nga Reali i Madridit, por Totenhemi nuk preferon ta shesë. Megjithatë, vetë Eriksen ka shfaqur publikisht dëshirën e tij për…

“Mane, mos e humb shansin! Shko te Reali i Madridit!”

Sadio Mane bëri një sezon super vjet, duke regjistruar shifrën më të lartë të golave gjatë një kampionati. Senegalezi shënoi 22 herë dhe ndau Këpucën e Artë me Mo Salah dhe Obamejang. Sulmuesi është nën kontratë me Liverpulin, por Saee…

Totenhem pranë një goditjeje, plotëson mesfushën perfekte

Totenhem dëshiron me patjetër të plotësojë mesfushën me lojtarë të klasit të lartë. Xhovani Lo Çelso është objektivi i radhës për Poçetinon, pas ardhjes së Ndombele nga Lioni. Mesfushori ka bërë paraqitje spektakolare më Betisin, duke u…

Bajern hedh sytë në Veri të Londrës, do yllin e Totenhem

Bajern ka sjellë Pavard dhe Hernandes në mbrojtje, por nuk mjatfohen me kaq. Hënes dhe Rumenige synojnë të sjellin një mbrojtës të djathtë. Ata kanë një listë me disa emra, ndërkohë që kohët e fundit i është bashkuar edhe Kieran Tripier.…

Një “shenjtor” më pak, Sauthempton heq dorë nga sulmuesi

Sem Gallager nuk do vazhdojë të jetë pjesë e Sauthempton. Sulmuesi në fakt asnjëherë nuk u bë një element kyç i ekipit, ndërsa i është nënshtruar huazimeve të njëpasnjëshme. Blekbërn do të jetë klubi i tij i ri. Operacioni do i kushtojë…

VIDEO | Bakajoko te Çelsi është tmerr, pamjet flasin vetë!

Timue Bakajoko bëri një sezon shumë të mirë te Milani si i huazuar, por te skuadra e Çelsit, asgjë nuk shkon mbarë për ish-mesfushorin e Monakos. Kur erdhi nga skuadra e principatës, Bakajoko ishte një nga mesfushorët më të mirë në botë,…

Befason Arsenali, ofertë 70 milionë euro për yllin e Ligue 1

Raportimet më të fundit nga Anglia pohojnë se Arsenali ka bërë një ofertë zyrtare për yllin e Lilës, Nikolas Pepe. Lajmi u publikua fillimisht nga gazetari pranë klubit londinez, David Ornestein, e më pas u publikua nga të gjithë tabloidet…

VIDEO | Lampard e nis me “poker”, Çelsi i tij bind

Çelsi ka arritur fitoren e parë në fazën e pregatitore për sezonin e ri. Nën drejtimin e Frenk Lampard, londinezët kanë mundur 4-0 ekipin irlandez të Patriks Atletik. Një ndeshje bindëse që mbante edhe presionin e debutimit për një trajner…

Bajerni dhe Siti “në gjumë”, ai që e pëson është Sane

Bajerni i Mynihut po pret përgjigjen e Barcelonës për sulmuesin Ousmane Dembele, Mançester Siti po pret ofertën e bavarezëve për Leroi Sane. E gjithë kjo situatë për yllin gjerman nuk është aspak e favorshme, pasi ka mbetur në udhëkryq dhe…

Zijesh do transferimin tek Arsenali, klubi anglez vendos

Hakim Zijesh regjistroi një sezon të shkëlqyer me Ajaksin, ku bëri paraqitje shumë të mira si në kampionatin holandez, ashtu dhe në Champions League. Golashënues dhe fantazist, Zijesh ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave europiane.…

Nuk paraqitet në stërvitje, zbulohet destinacioni i Kosielni

Laurent Koshielni ka kaluar nëntë vite me Arsenal dhe mendon se kaq mjafton. Mbrojtësi, i cili është edhe kapiteni i ekipit të Unai Emeri, nuk ka pranuar të paraqitet në stërvitje në shenjë proteste ndaj klubit. Këto të fundit nuk e lejojnë…

Nuk paraqitet në stërvitje, ylli i Junajtid jep sinjale largimi

Përveç telasheve mbi të ardhmen e Pol Pogba, edhe Lukaku është shndërruar në një çështje në “Old Trafford”. Gjiganti belg nuk ka qenë i pranishëm në seancën hapëse stërvitore të klubit. Ky sinjal tregon se e ardhmja e 25-vjeçarit nuk do të…

Çështja Pol Pogba, Solskjaer: Agjentët vetëm… flasin!

Pol Pogba është njeriu që ia ka “ngrirë” zemrën gjithë tifozëve të Mançesterit këtë verë. Mesfushori, sipas Mino Raiolës, dëshiron të largohet. Reali i Madridit dhe Juventusi qëndrojnë në “horizont” për yllin francez. Junajtid nuk dëshiron…

I dha Liverpulit Champions-in, vjen “dhurata” për Origin

Ashtu siç ishte njoftuar edhe më parë, Divok Orixhi do të jetë pjesë e Liverpulit për një kohë akoma më të gjatë. Belgu ishte heroi i fundit të sezonit për të kuqtë, duke shënuar ndoshta golat më të rëndësishëm të karrierës së tij. Për…

Heroi i Champions bind Klopin për një kontratë të re

Liverpul përfundoi me triumfin në Chapions League një sezon spektakolar për ta. Një nga heronjtë e këtij ekipi është padyshim Divok Origi. Belgu ishte zëvendësuesi i Firminjos në disa nga ndeshjet më delikate të sezonit dhe i kaloi…

Ofertë e majme për Ken, Juventus nuk mendohet fare

Moise Ken është një nga “diamantet” e akademisë së Juventusit. 19-vjeçari pjesën e dytë të sezonit që kaloi u integrua në skuadrën e parë të “Zonjës” dhe direkt pas kësaj pasoi shpërthimi i tij. Ai u bë lojtari i parë i lindur në vitin…

Në Angli vetëm Junajtid, Solskjaer bëri çmos të më mbante

PSG pavarësisht largimit të Rabiot ka arritur të bëjë një afrim tjetër të madh me kosto zero. Ander Herrera është integruar tashmë në ekipin e ri dhe është gati për të nisur aventurën pariziene. Spanjolli në një intervistë për mediet…

Lumë ofertash për Bakajokon, vendimin final e jep Lampard

Bakajoko është kthyer te Çelsi pas një huazimi njëvjeçar në Milano. Mesfushori ka treguar një nivel të kënaqshëm te kuqezinjtë, pavarësisht marrëdhënies jo të mirë me ish-trajnerin Gatuzo. Francezi nuk e ka vendin të sigurt te Çelsi, edhe…

Një vit luftë, më në fund Arnautoviç ikën në Kinë!

Uest Ham Junajtid ka hequr dorë nga Marko Arnautoviç, i cili ka zgjedhur Kinën për të vazhduar karrierën. Klubi londinez e ka shitur sulmuesin austriak për rreth 23 milionë sterlina, tre milionë më shumë se sa e ka blerë nga Stoke Siti…