Browsing Tag

Portugali

Pasardhësi i Kasijas, Porto tenton anglezin e famshëm

Porto po punon në merkato për të gjetur pasardhësin e Iker Kasijas. Spanjolli pësoi një atak kardiak në muajin maj. Ndërhyrja e shpejtë e mjekëve bëri që 38-vjeçari ta merrte me shpejtësi veten. Ai do të vazhdojë të jetë pjesë e stafit…

Zyrtare: Një bomber më pak, tërhiqet braziliani i Benfikës

Veterani 35-vjeçar i Benfikës, Jonas Oliveira i ka dhënë fund karrierës së tij futbollistike. Sulmuesi brazilian, i cili më parë ka qenë pjesë e ekipeve si Santos e Gremio në kampionatin brazilian, por edhe ekipeve europiane si Valencia e…

Kasijas merr vendimin përfundimtar, zbulohet e ardhmja e tij

Iker Kasijas ka marrë një vendim për të ardhmen. Portieri spanjoll pësoi një infarkt gjatë stërvitjes së dy majit. Ndërhyrja ishte e menjëhershme dhe për fat ia doli të shpëtojë. 38-vjeçari e ka ndarë mendjen dhe portugezja “O Jogo”…

Historike, Portugalia kampione e UEFA Nations League (VIDEO)

Portugali-Holandë ishte finalja e UEFA Nations League, me dy skuadrat që kaluan në gjysmëfinale Zvicrën dhe Anglinë respektivisht. Luzitanët kishin vetëm tre ndryshime në formacion nga ndeshja me Zvicrën, pasi tekniku Santo i besoi si…

VIDEO | Magji e CR7, Portugalia në avantazh

Kristiano Ronaldo nuk di të zhgënjejë me fanellën e Portugalisë. Sulmuesi i luzitanëve i dha avantazhin kombëtares së tij në ndeshjen e fazës finale të “Nation League” kundër Zvicrës. CR7 bëri që festa të niste në stadiumin e Portos,…

As PSV dhe as Ajaks, destinacion surprizë për Arjen Roben!

Arjen Roben ka njoftuar prej disa kohësh se ky sezon ishte i fundit me Bajernin e Mynihut, me holandezin që ka nisur kërkimet për ekipin e ri tashmë. Ofertat nuk kanë munguar në drejtim të tij, ku interesimi më i madh është nga Holanda,…

VIDEO: Epike, shikoni çfarë bën një tifoz portugez!

Kampionati portugez i futbollit është një nga ligat që nuk ka shumë interes krahasuar me kampionatet tjera të Europës, por mbetet një nga më të bukurit dhe më të veçantët. Përveç talenteve të shumtë që nxjerr ky kampionat, edhe tifozët janë…

Rrezik i madh, Kasijas merr vendimin e vështirë

Iker Kasijas i trembi të gjithë para disa javësh. Portieri i Portos pësoi një atak kardiak në stërvitje, por për fat të mirë ia hodhi dhe e kaloi momentin e vështirë. 37-vjeçari qëndroi disa ditë në spital, ndërsa tani ndodhet në formë…

Lamtumira e dhimbshme e Feher, sot bëhen 15 vite nga tragjedia

Dita e sotme, 25 janari, është një datë që sjell kujtime shumë të hidhura për klubin e Benfikës. 15 vite më parë, klubi i “shqiponjave” u prek nga një tragjedi, pasi sulmuesi hungarez Miklos Feher u nda nga jeta pas një arresti kardiak në…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online