120 milionë klauzola e Zhoao Feliks? Aspak problem për klubin anglez

0

Zhoao Feliks është një emrat më të kërkuar në merkato. Të gjithë janë të dashuruar pas cilësive të 19-vjeçarit portugez, por klauzola e vendosur nga Benfika tremb.

120 milionë euro kërkojnë “Shqiponjat e Lisbonës” për të lënë të lirë mesfushorin e avancuar, i cili bën mirë çdo rol të repartit ofensiv. Mançester Junajtid është një prej klubeve të interesuara dhe anglezët duan ta fitojnë rivalitetin për Zhoao Feliks.

Sipas raportimeve që vijnë nga vendi luzitan, “Djajtë e Kuq” janë gati të paguajnë klauzolën e lojtarit të talentuar. Drejtuesit e klubit anglez e shohin lojtarin si një investim fantastik për të tashmen dhe të ardhmen dhe paratë nuk janë aspak problem për ta.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.