Browsing Tag

Portugali

Klubi i parë nuk e harron, Murinjo refuzon… për momentin

Zhoze Murinjo po shijon pushimet e parakohshme pas shkarkimit nga stoli i Mançester Junajtid gjatë muajit dhjetor. Për portugezin e famshëm u fol për një interesim të Florentino Perez dhe një rikthim tek ekipi i Realit të Madridit, por…

I pafati Sturaro, në Portugali u humbet durimi

Në muajin korrik, Stefano Sturaro u largua nga Juventusi pas katër sezonesh për të provuar një eksperiencë të re në Portugali te Sportingu i Lisbonës. Mesfushori kishte pësuar një dëmtim muskulor, megjithatë kjo nuk e ndaloi drejtuesit e…

Portugalia si tren, fenomeni Piatek nuk i mjafton Polonisë

Grupi 3 i Ligës A në Nations League ka pronar tashmë dhe quhet Portugali. Kampionët në fuqi të Europës kanë fituar sot 3-2 në Poloni dhe duket qartë se nuk kanë më nevojë për Kristiano Ronaldon, të paktën për të shkuar në Euro 2020, ku me…

VIDEO | Kur VAR-i nderon arbitrin dhe vendos drejtësi!

Një rast i veçantë ka ndodhur në kampionatin portugez të futbollit me sistemin VAR që ka ndryshuar rrjedhën e ndeshjes, për mirë... Kishte ndodhur më parë të jepej një penallti dhe të anulohej më pas, ose të anulohej një gol për pak…