Hidhet shorti për “Euro2021”, kombëtarja kuqezi e femrave njeh rivalët

0

Shorti për kualifikueset e “Euro2021” për femrat është hedhur sot në Nion të Zvicrës dhe kombëtarja jonë kuqezi ka njohur kundërshtarët në grup dhe kalendarin e ndeshjeve. Në grup me kombëtaren kuqezi do të jenë Finlanda, Portugalia, Skocia dhe Qipro.

Pas hedhjes së shortit, është zbardhur dhe kalendari i ndeshjeve. Rrugëtimi i kualifikuesve për ekipin e drejtuar nga Vioresin Sinani do të nisë në Shqipëri kundër Finlandës me datë 2 shtator. Më poshtë, është dhe kalendari i plotë i ndeshjeve.

Ndeshjet e femrave kuqezi:

2 Shtator 2019     Shqipëri-Finlandë
4 Tetor 2019       Shqipëri-Portugali
8 Tetor 2019       Finlandë-Shqipëri
8 Nëntor 2019      Shqipëri-Skoci
11 Mars 2020       Qipro-Shqipëri
5 Qershor 2020     Skoci-Shqipëri
18 Shtator 2020    Shqipëri-Qipro
22 Shtator 2020    Portugali-Shqipëri

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.