VIDEO: Epike, shikoni çfarë bën një tifoz portugez!

0

Kampionati portugez i futbollit është një nga ligat që nuk ka shumë interes krahasuar me kampionatet tjera të Europës, por mbetet një nga më të bukurit dhe më të veçantët. Përveç talenteve të shumtë që nxjerr ky kampionat, edhe tifozët janë unikalë, si brenda stadiumeve, ashtu dhe jashtë tyre.

Në ishullin e Madeiras, janë dy ekipe që luajnë në elitën portugeze, ose më saktë, ishin… Maritimo dhe Nacional, dy skuadra me rivalitet të madh. Nacional ra nga Kategoria këtë sezon dhe një tifoz i Maritimos, mori makinën e tij, ngarkoi një arkivol mbi të me emrin e Maritimos dhe eci nëpër rrugët e Madeiras. I gjithë ky veprim e tij i veçantë u filmua dhe video po bën xhiro në rrjet.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.