Nations League pasuron federatat e vogla, ja milionat që përfituan Shqipëria e Kosova

Në shkurt të 2017-ës , UEFA, zbuloi për herë të parë formulën e turneut“Nations League”.  Skepticizmi…

Xhaka: Tani nisem për në Prishtinë, kam katër vite kontratë me Arsenalin

Zvicra nuk arriti të fitonte asnjë prej ndeshjeve të fazës finale të “Nations League”, duke u…

Historike, Portugalia kampione e UEFA Nations League (VIDEO)

Portugali-Holandë ishte finalja e UEFA Nations League, me dy skuadrat që kaluan në gjysmëfinale Zvicrën dhe…

VIDEO | Risi në finalen e “Nations League”, marketing me makinën e telekomanduar

Finalja e parë e turneut më të ri të UEFA-s “Nations League” filloi me një risi…

VIDEO: Penalltia më e bukur në Angli-Zvicër, e shënon një portier

Anglia dhe Zvicra u përballën sot kundër njëra-tjetrës, sfidë e vlefshme për vendin e tretë në…

VIDEO | Anglia largohet me kokën lart, Zvicra e pafuqishme

Vendi i tretë i fazës finale të “Nations League” i takon përfaqësueses angleze. “Tri Luanët” mundën…

“Shpresoj të na shënojë tre gola”, Van Dijk përçan tifozët anglezë!

Holanda dhe Anglia zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre mbrëmjen e kaluar. Sfida e…

Gafa të pafalshme, Holanda turpëron Anglinë (VIDEO)

Anglia i bën gropën vetes. Holanda e mposht 3-1 nga tre gafa të mbrojtjes angleze, duke…

VIDEO | Ronaldo madhështor, tripleta e CR7 çon Portugalinë në finale

Portugalia ka kaluar në finalen e “Nations League” falë fitores së sotme ndaj Zvicrës. Përfaqësuesja luzitane…

VIDEO | Magji e CR7, Portugalia në avantazh

Kristiano Ronaldo nuk di të zhgënjejë me fanellën e Portugalisë. Sulmuesi i luzitanëve i dha avantazhin…

Një “shenjtor” në kombëtaren e Anglisë, befason Sauthgejt

Kombëtarja e Anglisë është një nga skuadrat më të forta në botë dhe gjysmëfinalistët e Botërorit…

Deklarata absurde e sulmuesit azer: Kosova vend të egrish, më mirë që nuk e njohim si shtet

Ruslan Gurbanov, sulmuesi rus i Azerbajxhanit, ka folur për mediat në vendin e tij dhe e…

Berisha dhe Kryeziu: Luajmë për njëri-tjetrin, në Prishtinë i hapim probleme çdokujt

Valon Berisha foli për mikrofonin e “Supersport” pas fitores historike ndaj Azerbajxhanit. Mesfushori i rritur në…

Suedia nuk e humbet shansin, mposht Rusinë dhe fluturon në gjysmëfinale

Viktor Lindelof dhe Markus Berg shënuan nga një gol, duke i dhënë fitoren 2-0 Suedisë ndaj…

Kosova likuidon Azerbajxhanin, vjen goli i tretë

2 ‘ – Kanë mjaftuar më pak se dy minuta lojë që Kosova të kalojë në…

Norvegjia bën detyrën dhe i bën një nder edhe Shqipërisë

Shqipëria u mund keqas nga Skocia fundjavën e shkuar, por një buzëqeshje të lehtë e ka…

Mavraj bën autokritikë: Gabova, kërkoj falje!

Mërgim Mavraj ishte një ndër personazhet kryesore të ndeshjes që Shqipëria humbi ndaj Skocisë, por për…

Gjoka: Kombëtarja nuk duhet “masakruar”, morëm një leksion të rëndësishëm

Me kampionatin që është ndalur, qartësisht kombëtarja është çështje dite dhe disfata e turpshme ndaj Skocisë…

Finalet e “Nations League”, UEFA përcakton vendin organizator

Në ndeshjen e djeshme midis Italisë dhe Portugalisë nuk luhej për një biletë në fazën finale…

FORMACIONET | Kosova kërkon historinë në Maltë, Shaland përzgjedh më të mirët

Kosova do të luajë në orën 18:00, një sfidë mjaft të rëndësishme për fatet e saj…

Skocia e gjymtuar në Shkodër, humbet një tjetër titullar

Skocia në emergjencë të plotë dëmtimesh. Nëntë lojtarë kryesorë janë jashtë skuadrës për ndeshjen me Shqipërinë.…

Grezda i befason të gjithë, Panuçi zgjedh “gladiatorët”

Ishte në dyshim për ndeshjen me Skocinë, që sonte luhet prej orës 20:45 në stadiumin “Loro…

“Snajperi” Bardhi çon Maqedoninë në krye, Danimarka bëhet pjesë e “elitës”

Maqedonia ka fituar me rezultatin 2 – 0 në transfertën ndaj Lihtenshtejnit. Enis Bardhi ishte një…

“Dy zogj me një gur”, Holanda mposht kampionët e botës dhe zbret nga kategoria Gjermaninë

Holanda është kthyer, Franca është ende nën efektin e “pijes” pas Kupës së Botës dhe Gjermania……

Zyrtare: Metz pengon Balliun, Panuçi gjen zëvendësuesin

Trajneri Kristian Panuçi e paralajmëroi në konferencën e djeshme për shtyp se mund të kishte një…

Grezda: E kam pritur këtë shans, do tregoj veten

Eros Grezda ka qenë përkrah trajnerit të Gllazgou Rejnxhërs, Stivën Xherard, në daljen për shtyp për…

Rikthehet Celina, Kosova me dy emra të rinj

Kosova është gati për ndeshjen me Maltën (17 nëntor në transfertë) dhe Azerbajxhanin (20 nëntor në…

Emocionet dhe objektivat, rrëfehet rekordmeni Enea Jorgji

Enea Jorgji, para pak kohësh, kishte mundësinë të gjykonte një ndeshje në grupet e Europa League…

Oferta nga FSHF, në shitje biletat për ndeshjet me Skocinë dhe Uellsin

Shqipëria bëhet gati për ndeshjet me Skocinë dhe Uellsin, ndërkohë që tanimë kanë dalë në shitje…

“Gjeli” Pavard nuk mposhtet, e thonë statistikat

Bajerni i Mynihut tanimë do të bindet plotësisht për ta blerë Benxhamin Pavard nga Shtutgarti. Mbrojtësi…

VIDEO | Simulimi i shëmtuar i Sterling, Ramos: Nuk kam çfarë them!

Serxho Ramos në Angli është kthyer në një armik që pas finales së Ligës së Kampioneve…

Gjermania përmbyset në Francë, “Game over” për Lëv?

Gjermania e Joakim Lëv është mundur sërish, humbja e gjashtë në 10 ndeshjet e fundit! Kësaj…

Xhaka e Shaqiri mjaftohen me asiste, Xheko çon Bosnjën në krye

Zvicra ka arritur të mundë në transfertë Islandën me rezultatin 1-2, duke marrë kështu një trepikësh…

Mahnit Finlanda, “dajak” Greqisë dhe ngjitje në Ligën B!

Finlanda është surpriza e madhe e Nations League në Ligën C, sepse skuadra nordike ka bërë…

VIDEO / Irlandezi ia çon nervat në kulm danezëve, “Fair-Play” nuk është në fjalorin e tij

Irlanda nuk mundi të hakmerrej ndaj Danimarkës për skualifikimin që këta të fundit i bënë atyre…

VIDEO / Italia feston në limite, Mançini gjen fitoren e parë

Italia ka arritur të mundë Poloninë në transfertë. Goli i vetëm i takimit erdhi nga këmbët…

VIDEO | Gafa që i tërboi, historia dhe festa e Gjibraltarit

Mbrëmja e djeshme në Ligën e Kombeve dhuroi rezultate surprizë, por mbi të gjitha duhet veçuar…

Kosova në Ishujt Faroe, “në shtrat me armikun” përpara betejës në fushë

Afro 3 mijë kilometra rrugë, me ëndrrën për të shkruar historinë. Ajo e Kosovës në Ishujt…

Humels ia vë fajin sulmit: Patëm me qindra raste

Mats Humels ka dhënë disa deklarata mjaft të çuditshme mbas takimit ndaj Holandës, ku katër herë…

Shaland: Grupi ynë mbetet i hapur

Trajneri i Kosovës Bernard Shaland ka folur para gazetarëve në konferencën për shtyp, që i paraprin…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online