Xhaka e Shaqiri mjaftohen me asiste, Xheko çon Bosnjën në krye

0

Zvicra ka arritur të mundë në transfertë Islandën me rezultatin 1-2, duke marrë kështu një trepikësh mjaft të vlefshëm në garën për kreun e Grupit 2 në Ligën A. Vendasit dominuan ndeshjen, por dolën nga fusha e lojës kokulur, duke mos arritur t’i gëzohen golit fantastik të Finbogason. Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri dhanë asistet në golat e përfaqësueses “helvete”, ndërsa minuta pati dhe për Albian Ajetin.

Bosnja hipotekoi kreun në Grupin 3 të Ligës B. Kombëtarja ballkanase mundi në shtëpi Irlandën e Veriut, në një takim ku vendosi dopieta e Edin Xhekos, që vazhdon t’i shtojë numra rekordit të tij si golashënuesi më i mirë në historinë e përfaqësueses së Bosnjës.

Liga A, Grupi 4

Spanjë 2 – 3 Angli

Liga A, Grupi 2

Islandë 1 – 2 Zvicër

Liga B, Grupi 3

  Bosnjë 2 – 0 Irlanda e V.

Liga C, Grupi 2

          Estoni 3 – 3 Hungari

Finlandë 2 – 0 Greqi

Liga C,  Grupi 2

Bjellorusi 0 – 0 Moldavi

Luksemburg 3 – 0 San Marino

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.