Rikthehet Celina, Kosova me dy emra të rinj

Kosova është gati për ndeshjen me Maltën (17 nëntor në transfertë) dhe Azerbajxhanin (20 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri”). Trajneri Bernard Shaland ka përzgjedhur grupin e lojtarëve që do të ketë në dispozicion për këto ndeshje.

FFK ka publikuar listën dhe risitë janë dy. Portieri i Kukësit, Faton Maloku, nuk është grumbulluar dhe vendin e tij e ka marrë Arijanet Muriqi i Mançester Sitit. Gjithashtu për herë të parë pjesë e Dardanëve do të jetë edhe Mirlind Kryeziu, futbollist i Zyrihut.

Ai luan para mbrojtjes, por edhe në prapavijë. Shaland ka rikthyer në përfaqësuese edhe Bersant Celinën, i cili mungonte prej disa kohësh. Më poshtë lista e plotë e lojtarëve të ftuar nga tekniku zviceran për ndeshjet e muajit nëntor. Nuk mungon as mbrojtësi i Skënderbeut, Fidan Aliti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online