Ideja e fundit e Milanit, propozim interesant për Monakon

Milani ka rinisur negociatat me Monakon. Në fokus të bisedimeve janë Andre Silva dhe Pietro Pelegrini.…

Operacion 16 milionë euro, Milani zyrtarizon Benaser

Milani ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit algjerian Ismael Benaser. Futbollisti 21-vjeçar i bashkohet “djallit” nga skuadra…

VIDEO | Festa i takon Junajtid, i riu Maldini e dreqos në fund

Mançester Junajtid dhe Milan zhvilluan një takim miqësor në Uells në kuadër të turneut “International Champions…

Jo vetëm Roma, “derbi” francez për Suson

Roma nuk është klubi i vetëm që po kërkon Suson. Spanjolli është më larg sesa afër…

Kujtimet e lojtarit të Junajtid: U rrita me Milanin, Maldini idhulli im

Mançester Junajtid-Milan mbetet një klasike e futbollit europian. Edhe pse miqësore, ky duel midis dy “djajve”…

“Më shumë kënaqësi kam marrë nga Katanzaro sesa nga Milani!”

Mateo Salvini godet përsëri. Ministri i brendshëm i Italisë, njëkohësisht një tifoz i zjarrtë i Milanit,…

Përforcohet sulmi, Milani prezanton portugezin e talentuar

Milani vazhdon të përforcohet. Sot ka ardhur edhe zyrtarizimi i transferimit të Rafael Leao në Milanelo.…

Objektivi i Milanit, mjafton pak për t’i bërë tifozët të ëndërrojnë

Jemi në periudhë merkato dhe çdokush mund të ëndërrojë për të parë lojtarët më të mirë…

Atletiko s’bën lëshime, 10 milionë euro ndajnë Milanin nga Korrea

Sulmuesi argjentinas Angel Korrea është rikthyer në objektivin numër 1 të merkatos së Milanit. Drejtuesit e…

Kalendari i Serie A, ja kur luhen sfidat derbi mes Milanit dhe Interit!

Po hidhet kalendari i Serie A për sezonin e ri dhe deri më tani, janë mësuar…

Kalendari Serie A | Nis me spektakël, derbi i kryeqytetit dhe Juve-Napoli!

Sot është publikuar kalendari i javës së parë në Serie A dhe sfidat interesante që në…

Milani e zyrtarizon, Sinani huazohet sërish në Serie C

Ismet Sinani është rritur te moshat e Milanit dhe ëndrra e tij e madhe është që…

“I sigurt që do bëjë mirë te Milani”, trajneri e zyrtarizon

Milani po kërkon prej kohësh një qendërmbrojtës. Kuqezinjtë e kanë gjetur atë në Brazil, tokë që…

Xhampaolo: S’më intereson rezultati, skuadra luajti mirë

Humbja 1 – 0 ndaj Benfikës nuk e ka shqetësuar aspak trajnerit e Milanit, Marko Xhampaolo.…

VIDEO: Benfika shënon, Milanin e ndëshkon një “ish”

Milani është ndëshkuar nga skuadra e Benfikës në takimin miqësor që po lohet mes tyre. Në…

Milan-Benfika, njihuni me formacionet e sfidës

Milani dhe Benfika do të përballen kundër njëra-tjetrës në një sfidë miqësore sot, që do të…

Arrihet akordi, sulmuesi largohet i trishtuar nga Milani

Akordi është arritur. Milani ka rënë dakord me Ulvërhempton për shitjen e Patrik Kutrones. Sulmuesi 21-vjeçari…

“Nuk arrij ta kuptoj këtë merkato, zanati jonë po vështirësohet!”

Milani do të përballet sonte në mbrëmje me Benfikën. Miqësorja e dytë për djemtë e Marko…

Romanjoli: Sivjet nuk dështojmë, ju tregoj dy cilësi super të trajnerit

Alesio Romanjoli është një nga pikat më të forta të Milanit. Jo më kot drejtuesit e…

Çalhanoglu: Harrojeni krahun, ja ku do luaj sezonin e ardhshëm

Hakan Çalhanoglu është gati të nisë sezonin e tretë me Milanin. Lojtari turk është aktivizuar në…

“Ideal për ne, milanisti më pëlqen”, Lopetegui e do te Sevija

Sevija është një ndër klubet më aktive në këtë merkato. Shumë lëvizje dhe afrime pafund për…

Alternativa e Korreas, Milani piketon një interist

Milani vazhdon negociatat për të veshur kuqezi Angel Korrean, sulmuesin e Atletiko Madrid. Spanjollët kërkojnë 45…

Milani nuk humbet kohë, shet sulmuesin në Premier Ligë

Milani vazhdon të jetë aktiv në merkato. Akordi me Monakon për shitjen e Andre Silvës dështoi…

Milani gjen fantazist në Meksikë, synohet edhe mbrojtësi i Sitit

Milani është në kërkim të një mbrojtësi. Demiral dhe Rugani të Juventusit janë preferencat e drejtuesve…

Sinqeriteti i Myler: I lumtur për fitoren, Milani mund të barazonte

Tomas Myler është i lumtur për fitoren kundër Milanit. Goli i Leon Goreckës i dhuroi fitoren…

Xhampaolo: Ky Milan ka cilësi, më pëlqyen Hernandez dhe Gabia

Milani u mposht nga Bajerni i Mynihut në miqësoren e zhvilluar në orët e para të…

Probleme për Milanin, rrezikohet shitja e sulmuesit

Milani nuk e kishte menduar diçka të tillë dhe tani do duhet të gjejë një tjetër…

VIDEO | Vendos goli i Goreckës, Milani humbet miqësoren

Bajerni i Mynihut ka mundur 1 – 0 Milanin në miqësoren e zhvilluar ditën e djeshme…

Andre Silva problematik, komplikohet transferimi te Monako

Ishte gjithçka gati dhe Milani do të përfitonte 30 milionë euro. Andre Silva ishte i destinuar…

Benaser: Jam i lumtur që jam këtu, forca Milan!

Ismael Benaser ka qenë i pranishëm sot në ambientet e klubit të Milanit, ku ka kaluar…

Dy alternativa për mbrojtjen e Milanit, vendos… Mauricio Sarri

Shitja e Andre Silvës te Monako (30 milionë euro) i ka siguruar Milanit pjesën më të…

Roma s’heq dorë nga Suso, tundon Milanin me një kampion bote

Stefan El Sharaui u largua drejt Kinës dhe Roma ka nevojë për një sulmues krahu. Dëshira…

Xhampaolo e kërkoi me çdo kusht, ish-milanisti flet për aventurën e re

Daniele Bonera është rikthyer te Milani. Mbrojtësi vendosi ta mbyllë me futbollin e luajtur, pavarësisht se…

Partner i ri për Piatek, Milani afer akordit final

Maldini, Boban dhe Masara po punojnë fort për t'i dhuruar trajnerit Xhampaolo një skuadër sa më…

Fiksim portugezësh, gati oferta e bujshme për Andre Silvën

Andre Silva nuk ka të ardhme te Milani. Edhe pse erdhi me shumë bujë nga skuadra…

“Benaser, një lojtar kurioz. Do të jetë idhull për tifozët e Milanit”

Drejtori sportiv i Empolit, Pietro Akardi, foli për mediat italiane sot, ku tha se Benaser është…

Arrihet akordi, Milani shet sulmuesin e parë

Milani ka nevojë urgjente të shesë disa lojtarë para se të bëjë ndonjë investim madhor dhe…

VIDEO | Korrea kushton, Milani gjen fantazistin në Argjentinë

Njëri prej Andre Silvës ose Patrik Kutrones do të largohet dhe Milani po mendon për zëvendësuesin.…

“Doni Suson? Na jepni këtë lojtar”, Milani befason Romën

Milani dhe Roma vazhdojnë negociatat për Suson. Spanjolli pëlqehet shumë nga verdhekuqtë dhe është drejt transferimit…

Milani e pësoi, por UEFA tregon mëshirë për “gjigantin” turk

Skuadra turke e Fenerbahçes ia ka dalë të shmangë dënimin nga UEFA për shkak të shkeljeve…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online