VIDEO | Festa i takon Junajtid, i riu Maldini e dreqos në fund

0

Mançester Junajtid dhe Milan zhvilluan një takim miqësor në Uells në kuadër të turneut “International Champions Cup”. Në fund të 90-minutave rezultati mbeti i barabartë 2-2, ndërsa në goditjet e 11-metërshave fati i buzëqeshi anglezëve.

Rashford dërgoi i pari në avantazh Junajtid, ndërsa Milani u përgjigj me Suson. Autogoli i Lindelof në pjesën e dytë i jep avantazhin italianëve, por Lingart baraspeshon shifrat në 2 – 2. Në goditjet e 11-metërshave, lojtarët e Junajtid u treguan të saktë në të pesta penalltitë, ndërsa për Milanin gaboi Paolo Maldini, i cili është djali i legjendës Paolo Maldini.

Mançester Junajtid 2 – 2 Milan
Shënues: Rashford 14’, Lingard 72′  / Suso 26’, Lindelof 60 (aug)

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online