Operacion 16 milionë euro, Milani zyrtarizon Benaser

0

Milani ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit algjerian Ismael Benaser. Futbollisti 21-vjeçar i bashkohet “djallit” nga skuadra e Empolit falë një operacioni me kosto totale prej 16 milionë eurosh.

Benaser luante prej dy vitesh me ekipin toskan, ku impresionoi gjatë sezonit të kaluar pavarësisht se klubi toskan nuk arriti të siguronte mbijetesën në Serie A. Kontrata e algjerianit me Milanin është e vlefshme për 5 sezone dhe lojtari do të përfitojë një pagë vjetore prej 1.5 milionë eurosh (neto).

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online