Browsing Tag

Milan

Maldini: Teo ndër tre më të mirët, ja e vërteta e Modriç

Paolo Maldini kërkon durim dhe saktësi. Marko Xhampaolo ka nevojë që përforcimet të vijnë sa më shpejt dhe drejtori teknik i Milanit po bën maksimumin për t’i plotësuar çdo dëshirë. Bashkë me Masarën dhe Boban po kryhet një punë e madhe,…

Kutrone “kurbani” i parë, Milani bën gati blerjen rekord

Skuadra e Milanit nuk ka qenë shumë aktive në merkato. Megjithatë, periudha e transferimeve s’do të mbyllet pa një blerje “big” te skuadra nga Milani. Sipas “Sky Sports”, përfaqësuesit e klubit po negociojnë blerjen e argjentinasit të…

E tenton edhe Milani, projektohet goditja e madhe

Milani po bën një merkato të kujdesshme dhe ekonomike. Firmosja me lojtarë të rinj dhe të talentuar është baza e punës së Maldinit, por tifozët dhe ekipi kanë nevojë për një emër të madh. I tillë si opsioni i fundit që po qarkullon në…

Duel pa fund, Roma mposht Milanin për mesfushorin francez!

Mesfushori i Fiorentinës, Zhordan Veretu, më në fund ka zgjedhur, pasi për javë të tëra së bashku me përfaqësuesit e tij është menduar, është takuar me Milanin e Romën dhe herë është afruar me njërën palë e herë me tjetrën. Tani…

Milan troket te Juventusi, synohet huazimi i mbrojtësit

Qendërmbrojtësi turk Merih Demiral u zyrtarizua pak ditë më parë si lojtari më i ri i Juventusit. Kampionët e Italisë paguan 18 milionë euro për të bërë të tyrin të riun turk, i cili ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare. Megjithëse,…

Milani ndryshon objektiv, tenton mesfushorin e Argjentinës

Milani po kërkon prej kohësh Xhordan Veretu, por Fiorentina po reziston. 18 milionë euro ofrojnë kuqezinjtë për mesfushorin francez, por akordi është ende larg. Të ndodhur në një situatë të tillë, drejtuesit e “djallit” kanë zgjedhur një…

Fekir i befason të gjithë, akord me skuadrën andaluziane

Një lajm i çuditshëm vjen media franceze “Le Parisien”. Gjithçka ka të bëjë me kapitenin e Lionit Nabil Fekir. Kampioni i botës ishte përfolur për një kalim në klube të mëdha si Liverpul, Totenhem dhe Milan, por sipas burimeve të gazetës…

Ironia e fatit, “San Siro” shtëpi edhe për Atalantën

Ekipi i Atalanta do të luajë ndeshjet e Champions në “San Siro’’. Ata do të zhvendosen në stadiumin mitik, për shkak rikonstruksioni të “Gewiss Stadium’’. Arena ku zhvillon ndeshjet në shtëpi ekipi bergamask ka një numër ulësesh relativisht…

Piatek nuk ka frikë, gati të thyejë tersin 7-vjeçar

Kristof Piatek është i karikuar në maksimum për sezonin e ri. Polaku dhe shokët e tij janë gati ta rikthejnë Milanin në nivele të larta dhe objektivi minimal është kualifikimi në Champions. 24-vjeçari ishte zbulimi dhe surpriza e bukur e…

Propozim interesant, një fantazist latin për Milanin

Merkato është në kulmin e saj. Klubet po kërkojnë përforcimet e duhura, ndërsa agjentët e ndryshëm bëjnë propozimet e tyre. Një i tillë ka ardhur në drejtim të Milanit sipas raportimeve të “Gazzetta dello Sport”. Gaston Pereiro është 24…

FOTO | Fati i bashkon sërish, tani te klubi i Milanit

Teo Hernandez dhe Ismael Benaser do të luajnë me Milanin sezon e ardhshëm. Mbrojtësi erdhi nga Real Madrid, ndërsa mesfushori nga Empoli. Të dy kanë lindur në vitin 1997, por Teo është vetëm 56 ditë më i madh. Të dy kanë lindur në…

“Vendimi im akt dashurie, faleminderit Milan!”

Igli Tare është një ndër drejtorët sportivë më të mirë në Itali. Nuhatje për gjetjen e talenteve të rinj, shitja e tyre për shumë miliona më tepër dhe aftësi e inteligjencë në tratativat e ndryshme. Vlonjati i Lacios mori një ofertë nga…

Milani pret PSG-në, ja çfarë duhet për Xhixho Donarumën

Akordi me UEFA-n nuk e nxit Milanin për të shitur, por kuqezinjtë po presin PSG-në. Francezët duan Xhixho Donarumën dhe kanë ofruar 30 milionë euro dhe kartonin e Areolës për të. Ofertë që nuk kënaq aspak Milanin. Portieri francez ka një…

Dani Sebajos te Milani? Në Itali janë të bindur

Klubi i Milanit ka qenë i lidhur me një numër të madh mesfushorësh deri më tani këtë verë. Pas dështuan të transferonin Lukas Torreiran të Arsenalit, e gjithë vëmendja e tyre duket të jetë tani te Dani Sebajos të Real Madridit. Sebajos…

Leonardo e tepron, te Milani tani do tërbohen keq!

PSG ka vënë në shënjestër një tjetër lojtar të Milanit, pas Xhixhi Donarumës. Kuqezinjtë janë treguar të qartë: nëse e duan portierin, duhet të paguajnë 50 milionë euro. Francezët nga ana tjetër duan të përfshijnë në marrëveshjen Alfons…

Interi hap merkaton, përforcimi i parë vjen në mesfushë

Interi hap merkaton e verës me blerjen e mesfushorit të Sasuolos, Stefano Sensi. Sipas “Sky Sports”, zikaltrit kanë arritur akordin me lojtarin dhe klubin emilian. Zyrtarizimi i transferimit do të ndodhë fill pas vizitave mjekësore që…