Browsing Tag

merkato

Erzeni nis vrullshëm merkaton, Keçi me sytë nga Afrika!

Pas mbylljes së këtij sezoni, skuadra e Erzenit është kthyer nga fusha në tavolinë. Të gjitha “frenat” e drejtimit në këtë periudhë i ka marrë Administratori Altin Keçi, i cili këtë periudhë po e shfrytëzon për merkaton, por edhe me…

Një “ton” me para, talenti i Lajpcigut drejt Anglisë

Skuadra e Lajpcigut ka nxjerrë në treg shumë talente vitet e fundit dhe përveç emrave si Forsberg dhe Verner, që i kërkon gjithë Europa, edhe në prapavijë ka një lojtar të shumëkërkuar. Bëhet fjalë për mbrojtësin Dajot Upamekano.…

E ardhmja e Hames, fantazisti i Bajernit merr vendimin

Hames Rodrigez pritet të jetë dhe njëherë tjetë çështje e nxehtë te Bajerni i Mynihut. Fantazisti kolumbian është në pronësi të Real Madridit, por një rikthim te “Los Blancos” nuk është në planet e tij. Sipas mediave, gjermane, Hames tashmë…

Afrimi i parë te Erzeni, merkatoja nis me nigerianin Dikson

 Ende pa u mbyllur plotësisht sezoni, sepse këtë javë mbyllen disa verdikte në Kategorisë së Parë, te skuadra e Erzenit kanë filluar të mendojnë për edicionin e ardhshëm. Duke qenë periudhë e lirë, shijakasit kanë bërë “pazar” me të…

PSG gati të plaçkisë Realin, 210 mln euro për tre futbollistë

Sipas gazetave franceze, skuadra e PSG-së është gati të shpenzojë plot 210 milionë euro që t’i marrë tre lojtarë Realit të Madridit. “Los Blancos” janë në prag revolucioni dhe shumë lojtarë do të largohen nga “Bernabeu”. PSG synon të…

Risi në Angli, merkato fillon që në maj!

Bordi i drejtuesi i Premier League ka vendosur që të hapë periudhën e merkatos për transferimet brenda Anglisë më datë 16 maj. Në të shkuarën klubeve i është dashur të presin deri më 1 qershor për këtë zyrtarizuar blerjet e merkatos së…

Edhe Mesi i acaruar, i bën merkaton Barcelonës!

Lionel Mesi duket se nuk e ka pritur aspak mirë eliminimin e katalanasve nga Champions League dhe ylli argjentinas i ka shprehur qartë idetë e veta për të ardhmen e klubit. Siç raportojnë mediat spanjolle, Mesi i ka kërkuar klubit që të…

Eliminimi nga Champions, te Barça nisin spastrimet

Sipas RAC-1, bordi i Barcelonës është i acaruar me paraqitjen e Ivan Rakitiç në takimin gjysmëfinal përballë Liverpulit dhe kanë dhënë urdhër të prerë që kroati të dalë në listën e transferimëve. Ky lajm ka habitur shumë tifozë të…

Interes nga Premier Liga, dy klube kërkojnë yllin e Milanit

Milani ka bërë një tjetër sezon me ulje-ngritje dhe tifozët e “Djallit Kuqezi” duket se nuk janë aspak të kënaqur me këtë situatë, sidomos me disa nga lojtarët e klubit. Bordi drejtues i Milanit pritet të marrë disa vendime të vështira…

Dortmundi hedh sytë nga Milani, gati oferta për mbrojtësin

Borusia e Dortmundit ka si prioritet merkatoje blerjen e një mbrojtësi të majtë. Gjermani Marsel Shmelzer nuk jep garanci për të ardhmen, ndërsa i riu Ashraf Hakimi është në huazim nga Real Madrid dhe pozicioni i tij i preferuar është ai i…

Sondazhi i tifozëve të Realit, zbulohen dëshirat e merkatos

Të gjithë janë shumë kuriozë për merkaton që do të bëjë Reali i Madridit këtë verë. Ky sezon ishte ndër më të dobëtit e viteve të fundit. Shkaqet janë të ndryshme, duke nisur që nga largimi i Ronaldos e Zidanit, deri te merkato e varfër.…

Nejmar nuk bën pjesë, zbulohen katër preferencat e Zidanit

Reali i Madridit i ka mbyllur llogaritë e këtij sezoni, duke dalë jashtë çdo objektivi. Tani ka nisur të mendojë për sezonin e ardhshëm dhe hapi i parë i Perez ishte rikthimi i Zinedin Zidan, ndërkohë që ai i ardhshmi pritet të jetë forcimi…

Luftëtari mendon për Laçin, “përforcime” për Ahmatajn

Luftëtari do të përballet në transfertë me ekipin e Laçit, një sfidë shumë e rëndësishme për bluzinjtë. Skuadra e Ahmatajt është përforcuar me një afrim dhe me disa rikthime nga dëmtimet dhe pezullimet. Dimitris Kotsonis është zyrtarisht…

Merkatoja e Apolonisë, largime dhe tri afrime shumë cilësore

Skuadra e Apolonisë shihej si një nga favoritet absolute për tu ngjitur në Superiore këtë sezon, por gjysma e parë e kampionatit nuk ka shkuar ashtu siç mendohej në fillim. Si pasojë, klubi ka bërë ndërhyrje në merkato, për të pasur një…

Vajushi te Teuta? Trajneri Shkëmbi shpjegon gjithçka

Lajmi më i bujshëm që doli sot sa i takon merkatos është padiskutim transferimi i Armando Vajushit te Teuta. Pas ndeshjes së “Djemve të Detit” kundër Tiranës, edhe vetë trajneri Shkëmbi foli për transferimin e Vajushit në Durrës.…

E bujshme: Çfarë trajektoreje, nga Superiorja te… Barcelona

Një nga lojtarët më të mirë që ka luajtur ndonjëherë në Superiore është padiskutim Merveil Ndokyt, i cili me fanellën e Tiranës ka bërë shumë paraqitje pozitive. Ndeshjet e tij të mira me bardheblutë i siguruan një kalim në Spanjë, ku…

Zyrtare, Partizani nënshkruan me mesfushorin Kevin Mombilo

Partizani ka afruar sot një tjetër futbollist mesfushor. Bëhet fjalë për Kevin Mombilo, 25-vjeçari finlandez që luan në krahun e djathë të mesfushës. Klubi zyrtarizoi sot afrimin e Mombilos, i cili ka luajtur për disa skuadra të njohura në…

FOTO | Kamza zyrtarizon Qaqin, konfirmohet dhe largimi i Teqjas

Olsi Teqja dhe Hallaramb Qaqi u shkëmbyen kokë më kokë gjatë ditës së djeshme, me Teqjan që iu bashkua Kukësit dhe Qaqi që do të vazhdojë karrierën te Kamza. Sot, klubi periferik i kryeqytetit ka zyrtarizuar ardhjen e Qaqit në skuadër, por…