Erzeni mposht Lushnjën, Sefa është ende goleador

Erzeni dhe Lushnja kanë zgjedhur të testojnë veten duke u ndeshur kundër njëri-tjetrit. Dy ekipet e…

Lushnja gjen edhe portierin, ia merr Egnatias

Ndryshe nga të gjitha skuadrat e tjera të Kategorisë së Parë, Lushnja i ka nisur përgatitjet…

Barazon në miqësoren me Bylisin, Lushnja teston Brahimajn dhe Jaupaj “zhduket”

Pasditen e së mërkurës, Lushnja e Bylisi u ndeshën mes tyre në një miqësore, e cila…

Largime “veteranësh” nga Lushnja, edhe Bufazi jashtë planeve

Pas katër sezoneve resht me Lushnjën, mbrojtësi 33-vjeçar Franc Bufazi del nga planet e së ardhmes…

Largim “big” te Lushnja,  mbrojtësi jashtë planeve të Gjylës   

Sot, me anë të një statusi në Facebook, futbollisti lushnjar Erion Xhafa ka zyrtarizuar divorcin me…

Një rikthim te Lushnja, nisin “dhuratat” e merkatos

Lushnja po lëviz në merkato dhe ditën e djeshme është konfirmuar një afrim i rëndësishëm. Bëhet…

Gjyla nuk lëviz nga Lushnja, akord edhe me Broshkën

Dy ditët e para të muajit korrik kanë qenë intensive për kryetarin e Bashkisë së Lushnjes,…

Ilir Gjyla: Lushnjën e duan të gjithë, ju tregoj sekretin

Edhe pse ka tre javë pushim nga mbyllja e sezonit të kaluar, te skuadra e Lushnjës…

Gjyla: Sezonin e ardhshëm synojmë Superioren, ja çfarë e penalizoi Lushnjen!

Pas mbylljes së kampionatit në Kategorinë e Parë, nga Lushnja lajmet nuk kanë qenë negative, sa…

Lushnja, “veterani” Xhafa: Nuk shoh arsye të tërhiqem!

Lushnja, sikurse ka ndodhur zakonisht, nuk ishte pretendente për kreun këtë sezon. Skuadra e drejtuar nga…

Sefa karikon Lushnjën: Rivalitet edhe në miqësore, guxojmë në Ballsh!

Fatjon Sefa, pavarësisht moshës, vijon të shënojë dhe të jetë një lider te Lushnja. Sulmuesi shtatlartë…

“Delegatët” tre kërkesa Bashkisë, përgjigjet klubi: Tifozët kanë të drejtë!

Lushnja nuk ia doli që sivjet të rivalizonte për t’u ngjitur në Superiore dhe normalisht tifozët…

Ilir Gjyla: Po luajmë me sforco, Bashkisë i kam paraqitur projektin

Lushnja po e përdor fazën e tretë të kampionatit si një periudhë testi dhe një mundësi…

Dritan Çuko: Zgjatja e kampionatit e tëpërt, sytë nga të rinjtë

Duke qenë se skuadra e Lushnjes u rendit në pesë skuadrat e para të Grupit B,…

Bylisi e Besa luftë në distancë, finale në Lezhë

E para vijon rrugëtimin e saj dhe sot zhvillohen disa takime mjaft interesante. Vllaznia pret lajme…

Spaho: Objektivin e realizuam, Lushnja dinjitoze deri në fund

Skuadra e Lushnjes e ka arritur synimin e sezonit që në 17 javët e para të…

Besa ngec në Lushnje, “asist” për Bylisin

Lushnja ka fituar pastër në shtëpi përballë Besës së Kavajës, duke marrë një trepikësh të rëndësishëm…

Gjyla bën llogaritë: Fitorja me Besën na mban në pesëshen e parë

Faza e tretë e Kategorisë së Parë e ka kthyer në llogari çdo ndeshje që skuadrat…

Rikthehet Kupa e Shqipërisë, malore për Kukësin e Laçin

Mesjava rezervon ndeshjet e dyta të turit të tretë të Kupës së Shqipërisë. Favorite mbeten skuadrat…

Lushnja mposht bindshëm në miqësore skuadrën malazeze

Skuadra e Lushnjës po kryen fazën përgatitore në Ulqin dhe skuadra verdhjeshile, ka zhvilluar dhe një…

Trajneri kërkoi kushte normale stërvitore, Lushnja sot drejt Ulqinit

Në këtë periudhë stërvitore të janarit, në Lushnje moti nuk ka favorizuar shumë skuadrën në përgatitjet…

Flamurtari ngec në Lushnje, kuqezinjtë “dështojnë” në miqësoren e parë

Sot në mesditë në stadiumin “Roza Haxhiu” u luajt miqësorja Lushnja-Flamurtari, një ndeshje ku të dyja…

Ilir Gjyla tregon mangësinë e 14 javëve: Lushnjës i ka munguar konsolidimi

Në analizën e 14 javëve të para të kampionatit, trajneri i Lushnjës, Ilir Gjyla, për SportEkspres.com…

Asnjë emocion në derbin e Myzeqesë, Lushnja dhe Apolonia ndahen në paqe

Derbi i Myzeqesë është mbyllur ashtu siç nisi. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Roza Haxhiu midis…

Gjyla tregon “sekretin” e fitoreve radhazi

Në 11 javët e luajtura në kampionatin e Kategorisë së Parë, skuadra e Lushnjes ka treguar…

Krizë totale financiare dhe llucë, ç’ndodh në të Parën!

Te Burreli kanë bojkotuar, tek Egnatia po ashtu. Ndodhi edhe te Tomori këtë javë. Te Vllaznia…

Besa rimerr kreun me vuajtje, Veleçiku mposht Burrelin

Janë mbyllur dhe dy ndeshjet e fundit të javës së tetë në Kategorinë e Parë. Në…

Duka nuk i mjafton Elbasanit, Lushnja i mohon fitoren e parë

Elbasani nuk di të fitojë. Edhe pse arriti të shënojë i pari kundër Lushnjës, në fund…

Pezullime, ndeshje në tavolinë dhe mbyllje e “Roza Haxhiut”, Disiplina e pamëshirshme

Komisioni i Disiplinës ka dhënë sot vendimet për ngjarjet që kanë ndodhur në futbollin në vend…

VIDEO | Tifozët e Lushnjes denoncojnë: Nuk durojmë kërcënime e provokime!

Tifozët e Lushnjes kanë denoncuar përmes një video në faqen e tyre ne Facebook se ata…

Tensioni në Lushnjë, ballshiotët: Dhunë barbare, goditën edhe trajnerin!

Bylisi ka fituar kundër Lushnjës në stadiumin “Roza Haxhiu”, por kjo ndeshje është shoqëruar me tension.…

Barazim e protesta, Tomori e Lushnja shpërdorojnë pa fund

Barazim i drejtë në Berat në derbin e njohur tradicional midis skuadrave fqinje të Tomorit dhe…

Vllaznia ngec në derbi, paqe mes Elbasanit dhe Lushnjës

Vllaznia sezonin e ardhshëm do të luaj në Kategorinë e Parë dhe përgatitjet i ka nisur…

Luftëtari bind me Bylisin, Lushnja ndahet në “paqe” me Egnatian

Miqësore të shumta ditën e sotme. Superiorja nis javën e ardhshme dhe Luftëtari sot zhvilloi ndeshjen…

Derbi në Lushnjë, Apolonia triumfon me supergol

Lushnja e Apolonia janë ndeshur sot në një miqësore në “Roza Haxhiu” që si zakonisht ka…

Gjyla: Nëse je pianist nuk e bën dot gjyqtarin  

Trajneri i Lushnjës Ilir Gjyla është shprehur pas ndeshjes me Laçin se skuadra e tij po…

Kukësi bën detyrën dhe “arratiset” i dyti

Kukësi bën detyrën ndaj Lushnjen edhe pse nuk ishte një takim dhe aq i lehtë. Kuksianët…

DIREKT/ Balde vjen nga stoli dhe i jep avantazhin Kukësit

Kukësi ka mundësinë që me një fitore ndaj Lushnjes të sigurojë matematikisht pjesëmarrjen në kompeticionet europiane.…

Për çfarë i duhen futbollit shqiptar arbitra si ai në Lushnjë?

Sot Partizani barazoi në Lushnjë. Nuk fitoi, mirë t’i bëhet, sepse nuk ka justifikim kur ndalesh…

Gjyla: Ne nuk bëjmë pazare, ky është futbolli

Ilir Gjyla ka folur për “Supersport” pas ndeshjes me Kamzën. Numri 1 i stolit të Lushnjes…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online