“Do të gëzohesha nëse Ikardi qëndron, me Konten synojmë kampionatin”

Sezoni ka përfunduar dhe Interi po pëson shumë ndryshime. Ka ardhur Antonio Konte dhe është konfirmuar…

“Do të jesh gjithmonë trajneri im”, fjalët prekëse të presidentit për Spaletin

Eksperiencës së Luçiano Spaletit të Interi i ka ardhur fundi. Lajmin e bëri të ditur me…

Interi në dilemë, milionat e komplikojnë çështjen Spaleti

Antonio Konte flitet se është shumë pranë Interit. Trajneri italian është në prag të marrëveshjes për…

Besim dhe mentalitet, Spaleti karikon skuadrën para finales me Empolin

Fatet e sezonit të Interit kalojnë nga skuadra e Empolit. Zikaltrit i kanë hapur punë vetes.…

Spaleti: Udineze “rival direkt”, ja kujt i frikësohem për Championsin

Interi do të luajë nesër në mbrëmje kundër Udinezes në një ndeshje deçizive për kualifikimin në…

Përfundon “telenovela”, Marota zbulon trajnerin e Interit

Antonio Konte apo Zhoze Murinjo? Asnjëri nga të dy, por Luçiano Spaleti. Interi ka qenë në…

Inter-Spaleti, marrëdhënia vazhdon nëse plotësohet ky kusht

Interi është në garë për të zënë një vend në Championsin e sezonit të ardhshëm. Nëse…

Spaleti: E ardhmja ime lidhet me diçka, ja e vërteta e postimit në “Insta”

Luçiano Spaleti ka dalë para mediave italiane në kuadër të ndeshjes së nesërme për Serinë A…

Vërshëllimat e tifozëve dhe “qendërsulmuesi” Ranokia, Spaleti i prek të gjitha

Luçiano Spaleti është në një moment tejet delikat. Përgjegjësia më e madh për  humbjen e ndaj…

Spaleti: Juventusi e ka fituar kampionatin, janë superiorë ndaj të gjithëve

Interi mori një sukses mjaft të rëndësishëm në ndeshjen e fundit për këtë vit në fushën…

Merret vendimi final për titullin e 2006, tifozët e Interit kanë një ëndërr për stolin

Më në fund ka marrë fund përfundimisht çështje e titullit të shumëpërfolur të vitit 2006 në…

Spaleti: Kjo ndeshja më e rëndësishme! Ku është problemi me Ikardin?

Interi pret PSV nesër në mbrëmje dhe alternativa e vetme për djemtë e Spaletit është fitorja.…

Totenhem, Roma dhe Perishiç, Spaleti: Babai i Martinez po dëmton djalin e vet!

Të dielën në darkë, Interi udhëton drejt Romës për t’u ndeshur me ekipin e Di Françeskos.…

Totenhem-Inter: Spaleti luan me fjalët, “italiani” Poçetino kundër tersit

Totenhem-Inter është një nga ndeshjet më të bukura dhe të forta të mbrëmjes së sotme në…

Nga Martinez te tifozët, Spaleti: Nuk kalohet nga errësira totale në një dritë të bukur!

Një dygolësh e Keita Balde dhe një gol i Lautaro Martinez i dhanë fitoren Interit kundër…

Spaleti: Askush nuk dyshon më për VAR-in, por duhet përdorur më shumë

Gjatë ditës së sotme ishte planifikuar një takim në Ligën italiane mes përfaqësuesve të stafeve teknike…

Spaleti: U “fikëm”, nuk mund t’i lësh kësaj Atalante kaq hapësira!

Luçiano Spaleti e kishte paralajmëruar para ndeshjes se Atalanta është një kundërshtar i fortë, që të…

“Fikja” e Perishiç, Spaleti ka gati zgjidhjen për kroatin

Ivan Perishiç është një futbollist i talentuar dhe me potencial të madh, por, nëse ai shkëlqen…

Spaleti: Të mos bëhemi mendjemëdhenj. Murinjo? Kur ngacmon luanin, ai ulëret!

Interi ndodhet në një formë shumë të mirë, ndërsa nesër do të përballet me Atalantën në…

Lumturia e Spaletit: Sa bukur të shohësh 70 mijë njerëz duke festuar

Interi nuk ndalet dhe shkatërroi Xhenoan me rezultatin 5-0. Fitorja e shtatë rresht në kampionat për…

Spaleti: Jemi ekip shumë i fortë, Naingolan mund të jetë gati

Inter do të luajë ditën e nesërme sfidën ndaj Xhenoas, që përkon me javën e 11-të…

Zhang, Spaleti dhe Ikardi në kor: Nuk jemi ekipi anti-Juventus

Interi po kalon një moment të shkëlqyer dhe djemtë e Spaletit e vërtetuan një gjë të…

Spaleti: Rotacion kundër Lacios, një gjë nuk harroj nga ndeshja e kaluar

Interi po përgatitet të përballet me Lacion në “Olimpico” ditën e hënë në mbrëmje, për të…

Spaleti: Me Spal si në Champions, Valero shembulli i duhur

Pesë fitore rresht mes kampionatit dhe Champions Ligës. Interi po përjeton një moment fantastik, ndërkohë që…

Lumturia e Spaletit: Naingolan është rikthyer, Ikardi “përbindësh”

Inter arriti një fitore të madhe në Holandë përballë PSV dhe tashmë e sheh veten në…

“Tifozi është një kalorës i ngathët”, tifozi i famshëm i Interit i kërkon falje trajnerit Spaletit!

Enriko Ruxheri është një muzikant i famshëm në Itali, ku ka fituar dhe dy çmime “Sanremo”,…

Spaleti nuk kërkon të ndalet: Jemi më të fortë se Fiorentina

Pas fitores “in extremis” ndaj Totenhem dhe Sampdorias, Inter pret mbrëmjen e nesërme Fiorentinën në “San…

Spaleti: Nuk ka çështje “Perishiç”,na duhet vazhdimësi

U deshën vetëm 7 minuta për të ngritur në këmbë një “San Siro” të tejmbushur. Inter…

Rikthimi i Interit dhe krenaria e Spaletit, tifozët pasurojnë klubin

Inter siguroi një fitore me mjaft vlera dhe plot emocione përballë Totenhemit. Ekipi po shkonte drejt…

Spaleti: Totenhemi në presion, shans për ta dalë nga kriza

Inter pësoi ditën e shtunë një disfatë të hidhur në “San Siro” kundër Parmës me shifrat…

Spaleti: Parma, “asisti” ynë ndaj Totenhemit

Nesër Parma, të martën Totenhem. Inter sheh javë të ngarkuara në vazhdim që do te jenë…

Spaleti: Interi duhet të jetë si biçikletë, ju tregoj avantazhin në Champions

Interi nuk kishte aspak fat në shortin e fazës së grupeve të Champions. Djemtë e Spaletit…

Portieri acaron dhe legjendat, Maxola: Handanoviç ka nevojë për një okulist!

Interi nuk ia doli të fitonte përballë Torinos edhe pse ishte në avantazh të dy golave.…

Gjoba dhe paralajmërime, e pëson Spaleti i Interit

Dënim me gjobë dhe paralajmërim për trajnerin e Interit. Mbas humbjes me Sasuolon, Spaleti ka ofenduar…

Misioni “Scudetto”: Spaleti i beson dyshes argjentinase, Perisiç në pikëpyetje…

Interi luan sot takimin e parë në edicionin e ri të Serie A. Zikaltrit do të…

Batuta e Spaletit: Kërkuam biçikletën, tani të nisim pedalimin!

Interi është gati për të nisur sezonin e ri dhe nesër zikaltrit përballen me Sasuolon në…

Besim i plotë te Spaleti, nënshkruan kontratën e re

Luçiano Spaleti ka vendosur të zgjasë aventurën me Interin. Tekniku 59-vjeçar ka rinovuar edhe për tri…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online