Browsing Tag

Kupa e Shqiperise

Shtyhen Kupa dhe kampionati, njoftimi i fundit i Federatës

Një javë ndërprerje e kampionatit ka bërë që në Sektorin e Garave të mendojnë për modifikimin e kalendarit. Së fundmi ka ardhur edhe njoftimi nga Federata Shqiptare e Futbollit dhe është vendosur që të shtyhet përfundimi i kampionatit më 29…

Mema: Qëndrojmë me këmbë në tokë, rezultati na jep garanci

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të takimit të parë të ccerekfinales së Kupës së Shqipërisë ndaj Laçit. Numri një i pankinës bardheblu foli për fitoren dhe iu përgjigj…

I shënoi “gjahut të preferuar”, Rexhinaldo i trishtuar

Sezonin e shkuar e mbylli me një gol kundër Teutës, i 18-ti në kampionat me fanellën e Laçit. Rexhinaldo këtë sezon e ka “gërvishtur” në të gjitha takimet skuadrën durrsake, që konfirmohet si “gjahu” i preferuar sulmuesit afrikan. Në…

VIDEO | Shtylla e supergola, çmenduri në Teuta-Kukësi!

Teuta dhe Kukësi zhvilluan një ndeshje të shkëlqyer në “Niko Dovana”, duke u ndarë në barazim 2-2. Të besuarit e Armando Cungut nuk arritën të ruanin një avantazh prej dy golash, duke u barazuar në pesë minutat e fundit.…

Gega: U përgjumëm, nuk ka mbaruar ende asgjë

Skënder Gega, trajneri i Partizanit, pas ndeshjes së humbur me Luftëtarin, foli në një lidhje direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. Tekniku i të kuqve normalisht që ishte i zhgënjyer nga rezultati që mori skuadra e tij, që në…

Xhafa: Laçit i përgjigjemi njëlloj, me… agresivitet

Tirana do të presë pasditen e nesërme Laçin në kryeqytet, në një sfidë të vlefshme për fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Një ditë përpara sfidës, në konferencën për mediat, ka folur zv/trajneri Erjon Xhafa, i cili ka prekur disa…

Abazi: Ky sezon i shkëlqyer për mua, Kupa fitohet thjeshtë

Mbrojtësi Leonit Abazi po kalon sezonin e tij më të mirë me fanellën e Skënderbeut. 25-vjeçari ka qenë një lojtar shumë i rëndëisshëm për Shehin në krahun e majtë të mbrojtjes dhe paraqitjet e tij kanë qenë pozitive. Sot për “RTSH Sport”,…

Ethemi: Kupa? Kukësi i vendos objektivat që në fillim!

Sulmuesi i Kukësit, Valon Ethemi po kalon një moment shumë të mirë dhe ka gjetur shpeshherë rrugën e rrjetës. Edhe në takimin e Kupës së Shqipërisë përballë Apolonisë, 21-vjeçari arriti të shënojë dhe të ndihmojë skuadrën e tij të…

VIDEO | Perla nga Vangjeli e Krasniqi, optimizëm në Korçë

Skënderbeu mori një fitore shumë të rëndësishme sot në Kupën e Shqipërisë, pasi mposhtën skuadrën e Besëlidhjes me rezultatin e pastër 3-0. Pas disa ndeshjeve jo të mira në kampionat dhe një situate të trazuar, kjo fitore mund të jetë pika…

Debutimi dhe presioni mbi supe, Valdet Rama shpjegon gjithçka

Sulmuesi i ardhur me bujë te Kukësi, Valdet Rama debutoi sot me skuadrën e verilindorëve në ndeshjen e Kupës përballë Apolonisë. Pas sfidës, ish-sulmuesi i kombëtares foli për gazetarët e pranishëm në stadium, ku u shpreh: DEBUTIMI –…

Mema nuk ndryshon, Daja “kërcënon” me Kale-Torasa

Tirana e ka fituar ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë kundër Flamurtarit me rezultatin 2-0, ndërkohë që trajnerët Ardian Mema e Ilir Daja kanë përzgjedhur edhe formacionet me të cilat do e nisin këtë takim. Bardheblutë do të luajën…

Kupa e Shqipërisë, sytë nga katër finalet e kthimit

Tetë ndeshje, 16 skuadra në fushë. Takime që luhen prej orës 13:30 të gjitha dhe sot do të mësohen skuadrat që kalojnë në fazën çerekfinale. Katër janë takimet që shikohet si më interesantet. Laçi duhet të përmbysë humbjen 2-0 që ka pësuar…

Misioni kualifikim, Mema bën llogaritë pa disa titullarë

Tirana e ka fituar ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë me Flamurtarin. Rezultati 2-0 bën që bardheblutë të jenë favoritë, por asgjë nuk është mbyllur. Kryeqytetasit e dinë shumë mirë diçka të tillë dhe nuk po e marrin aspak lehtë.…