Mema nuk ndryshon, Daja “kërcënon” me Kale-Torasa

0

Tirana e ka fituar ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë kundër Flamurtarit me rezultatin 2-0, ndërkohë që trajnerët Ardian Mema e Ilir Daja kanë përzgjedhur edhe formacionet me të cilat do e nisin këtë takim.

Bardheblutë do të luajën si në ndeshjen e fundit në kampionat me Teutën. Mungon Hasani dhe në vend të tij është shtrish Daja. Në krahun tjetër vlonjatët në sulm kanë edhe Elton Kale e Agustin Torasa. Pollozhani, pas largimit të Useinit rikthehet në mesfushë, kurse Veliu e Alla do të luajnë në qendër të prapavijës.

Kupa e Shqipërisë – Turi i Dytë

E mërkurë, më 6 shkurt, ora 13:30
Stadiumi “Flamurtari”, Vlorë

Flamurtari-Tirana
Flamurtari: Koliçi, Deliaj, Alla, Veliu, Kotobelli, Pollozhani, Batha, Mustafa, Torasa, Musta, Kale. Trajner: Ilir Daja

Tirana: Abibi, Doka, Atinga, Imami, Hoxhallari, Daja, Karabeci, Maveje, Halili, Greca, Ngo. Trajner: Ardian Mema

Gjyqtarë: laver Alla, Devis Korreshi, Marjus Qose, Kreshnik Cjapi
Delegat: Petrit Haxhija; Vëzhgues: Arjan Mali

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.