Browsing Tag

Kupa e Shqiperise

VIDEO | Vrulli i fillimit mjafton, Tirana pranë kualifikimit

Tirana ia ka dalë të fitojë me Flamurtarin me rezultatin e pastër 2-0, çka i bën bardheblutë favoritë absolutë për të kaluar në fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanë shënuar shumë shpejt dhe më pas Flamurtari nuk ka…

Shtyrja e ndeshjes, Tirana vendos për tifozët

Tirana-Flamurtari u ndërpre në minutën e 25-të, ndërkohë që u vendos që pjesa e mbetur e kësaj përballje të luhet nesër prej orës 13:00. Ndërkohë klubi bardheblu ka marrë një vendim në lidhje me tifozët, duke njoftuar që hyrja për ta do të…

Laçi: Morëm vendimin e duhur, po flasim me dy lojtarë

Arbi Laçi, drejtori sportiv i Tiranës, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport foli për shtyrjen e ndeshjes me Flamurtarin, ndërkohë që u ndal edhe te merkato e bardhebluve. “Duke parë që 70% e fushës ishte në gjendje jo të mirë, vendosëm…

VIDEO | Merret vendimi për Tirana-Flamurtari, ja kur luhet

Tirana dhe Flamurtari po përballeshin mes tyre, por takimi është ndërprerë pas vetëm 25 minutash lojë. Shkak u bë rëndimi i terrenit prej reshjeve të shiut. Arbitri Kreshnik Bajramaj u konsultua me zyrtarët e ndeshjes dhe do pritet 20…

Gega: Ja çfarë më pëlqeu sot, por fusha ishte katastrofë!

Partizani nuk pati probleme për të fituar ndeshjen e parë me Kastriotin, pavarësisht se Vatnikaj kaloi i pari krutanët në avantazh. Djemtë e Gegës rikthyen rezultatin, fituan 2-4 dhe tashmë janë gati për nisjen e kampionatit. Trajneri i…

Teqja nderon Skënderbeun, Besëlidhja nuk surprizon dot

Skënderbeu ka hedhur një hap përpara për kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, pasi ka mundur në ndeshjen e parë Besëlidhjen me rezultatin e ngushtë 1-2. Korçarët e nisën mirë takimin dhe vetëm pas 10 minutash lojë arritën të…

Shehi vlerëson Besëlidhjen: “Kockë e fortë” në Kupë

Nesër në mesditë do të nisin ndeshjet e para të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë, ku Skënderbeu e Partizani do të luajnë në transfertë. Korçarët e luajnë ndeshjen e parë të këtij turi në Lezhë, ndërkohë që Partizani është mysafir në…

Kupa e Shqipërisë për moshat, mësohet kalendari i ndeshjeve

Me datë 19 janar, do të startojë Kupa e Shqipërisë për moshat U-19 dhe U-17. Sektori i Garave i FSHF-së ka njoftuar të gjitha klubet pjesëmarrëse për fillimin e këtij kompeticioni, që ndeshjen e parë do e ketë që këtë fundjavë. Në këtë…

Plori nuk ka frikë, mesazh Flamurtarit dhe Partizanit

Kastrioti u kualifikua në turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Krutanët kishin barazuar 1-1 ndeshjen e parë në Peshkopi me Korabin, kurse dje fituan me rezultatin e ngushtë 1-0. pas ndeshjes trajneri Elvis Plori ka folur para mediave për…

Laç i pamëshirshëm, shpërthen në gola ndaj Naftëtarit

Laçi nuk është kursyer në Kupën e Shqipërisë kundër Naftëtarit. Bardhezinjtë kanë triumfuar me rezultatin 9-0 në ndeshjen e kthimit, ndërkohë që në Kuçovë kishin fituar 0-5. Kurbinasit kështu kanë kaluar në turin e dytë dhe presin të…

Kupa e Shqipërisë, sot 14 takimet e kthimit

Kupa e Shqipërisë vijon rrugëtimin dhe sot pritet që të zhvillohet 14 takimet e tjera të turit të parë dhe më pas të përcaktohen edhe çiftet për turin e dytë. Klubet e Superiores kanë ndeshje formale për të luajtur, pasi i kanë fituar…

Nxehje para derbit, Partizani dhe Tirana zbresin ne fushë

Te premten do të luhet derbi i munguar i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Duke qenë se ndeshja u vendos që të luhej më shpejt se pjesa tjetër e takimeve dhe në mesjavë janë programuar ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, si “demat” ashtu…

Tirana e Partizani, Kupën e luajnë në fusha sportive

Të premten përballen mes tyre në derbi, ndërkohë që nesër do të luajnë ndeshjet e kthimit në Kupën e Shqipërisë. Prej ditës së djeshme FSHF ka njoftuar për oraret e ndeshjeve dhe këtë herë takimet nisin prej orës 15:30. Ndërkohë sot…

Frikë para ndeshjes, Tomori shpjegon mbylljen e stadiumit

Tomori ka vendosur të mbyllë dyert për ndeshjen e kupës kundër Bylisit dhe vendimi ka qenë i klubit, për disa arsye. “Sport Ekspres” ka kontaktuar me drejtues të klubit dhe specialisti i sporteve në bashki, Alban Pambuku, ka deklaruar:…

Udhëtim sfilitës për Partizanin, ndryshim planesh në fund

Partizani luan kundër Tërbunit në turin e parë të Kupës së Shqipërisë. Fillimisht ishte menduar që kjo ndeshje të luhej në kryeqytet, por nuk do të ndodhë kështu. Kështu të kuqtë janë të detyruar të shkojnë drejt qytetit të Kupës. Sipas…

Nis rrugëtimi, favoritët për Kupën e Shqipërisë

Kupa e Shqipërisë nis sot rrugëtimin, teksa në fushë zbresin 32 ekipe. Sigurisht favoritët janë klubet e Superiores, që kërkojnë një vend në kupat e Europës përmes këtij trofe. Laçi, finalist i këtij trofeu edhe vjet, e dëshiron Kupën,…

FSHF me dorë të hekurt: Doni pamjet, blijini!

Superiorja nis të premten, ndërkohë që FSHF ka dalë me një njoftim në lidhje me përdorimin e pamjeve të ndeshjeve të elitës dhe të Kupës së Shqipërisë. Mesazhi është kryesisht për mediat elektronike, pasi është parë shpesh të publikohen…

Kupa e Shqipërisë, Skënderbeu përballë Flamurtarit

Është hedhur sot në ambientet e FSHF-së shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Skënderbeu kryesues do të përballet me “armikun” e madh të dekadës së fundit, Flamurtarin. Ndërkaq, sërish dy “armiq” përballë në çiftin tjetër,…

Turi i dytë i Kupës, Tirana-Vllaznia kryendeshja

Ashtu si pritej, gjithë ekipet e Superiores (edhe Kamza nesër nuk do gabojë) janë kualifikuar për në turin e dytë të Kupës së Shqipërisë, çka konfirmon se turi i parë nuk ka asnjë vlerë, për sa kohë ka një surprizë në 5 vjet. Edhe turi i…