FOTO | Halili “shlyen” kartonin e kuq, Imami me reagim epik

0

Ndeshja e Kupës së Shqipërisë mes Flamurtarit dhe Tiranës zgjati vetëm 17 minuta për sulmuesin e bardhebluve, Grent Halilin, i cili u ndëshkua me karton të kuq. Dalja e tij nga fusha e lojës ia vështirësoi tepër kualifikimin skuadrës së tij.

Megjithatë, Tirana ia doli të kualifikohet në çerekfinalet e Kupës dhe Halili ka “shlyer” kartonin e kuq të marrë, duke i nxjerrë darkë shokëve të skuadrës. Disa lojtarë të Tiranës postuan foto në rrjetet e tyre sociale, por foton më epike e shpërndau mbrojtësi Imami.

Ky i fundit postoi një foto në krah të Halilit, me mbishkrimin: “Sa më shumë kartonë të kuq dhe gola Grent Halili!” Një foto me nuanca humori nga mbrojtësi i bardhebluve, që tregon dhe njëherë tjetër se është një nga futbollistët më gazmorë në kampionatin shqiptar.

Foto e postuar nga Eni Imami
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.