VIDEO | Shtylla e supergola, çmenduri në Teuta-Kukësi!

0

 

Teuta dhe Kukësi zhvilluan një ndeshje të shkëlqyer në “Niko Dovana”, duke u ndarë në barazim 2-2. Të besuarit e Armando Cungut nuk arritën të ruanin një avantazh prej dy golash, duke u barazuar në pesë minutat e fundit.

Fillimisht, ishte Rexhinaldo ai që shënoi, duke i dhënë avantazhin Kukësit në fundin e pjesës së parë. Në të dytën, pritej reagimi nga skuadra e Teutës, por ishi sërish verilindorët ata që shënuan. Një aksion perfekt konkretizohet me gol nga Shkurtaj, i cili u aktivizua në pjesën e dytë.

Kur mendohej se Kukësi e kishte fituar ndeshjen, Teuta u zgjua dhe arriti të barazojë gjithçka. Fillimisht ishte sulmuesi Bushiç ai që shënoi, duke rihapur takimin në minutën e 85’. Ndërsa në sekondat e fundit, Hakaj shënon një gol të artë, duke i çuar skuadrat në ndeshjen e kthimit në barazim 2-2.

E SHQIPËRISË – FAZA ÇEREKFINALE

E martë, më 12 mars, ora 17:00
Stadiumi “Niko Dovana”, Durrës

TEUTA – KUKËSI  2-2
Bushiç 85′, Hakaj 90′ / Rexhinaldo 45′, Shkurtaj 53′

Teuta: Hidi, Frashëri (Avdyli 65′), Osmani, Arapi, Hakaj, Sidibe, Kallaku, Progni (Vecaj 46′), Traore (Gashi 72′), Latif, Bushiç. Trajner: Bledi Shkëmbi

Kukësi: Frashëri, Maliki, Shameti, Krasniqi, Teqja, Rroca (Xhemaili 75′), Dzaria, Limaj, Ethemi (Rama 63′), Çyrbja, Rexhinaldo (Shkurtaj 47′). Trajner: Armando Cungu

Gjyqtarë: Enea Jorgji, Dojando Myftari, Ermal Barushi, Olsi Sokoli
Delegat: Astrit Maçi; Vëzhgues: Plarent Kotherja

Kartonë të verdhë: Frashëri 60’

EPISODET

90’ Gooool Teuta! Minuta të çmendura në “Niko Dovana” dhe vetëm pesë minuta pas golit të Bushiç, Hakaj shënon një gol të artë, duke rikthyer baraspeshën

85’ – Gooool Teuta! Bushiç mori një top në hyrje të zonës, godet dhe pas një devijimi portieri Frashëri e kishte të pamundur ta ndalte topin që shkoi në rrjetë

77’ Kallaku i shkëlqyer, gjuajtja e tij nga goditja e dënimit përplaset në traversë. Shumë pranë golit Teuta, që vazhdon të sulmojë me forca të shumta Kukësin

70’ Rroca i pafat, shumë pranë një supergoli. Mesfushori i Kukësit gjuan nga 30 metra distancë dhe topi i tij përplaset fort në shtyllë

53′ Goooool Kukësi, shënon Shkurtaj. Një aksion perfekt i verilindorëve gjen sulmuesin Shkurtaj brenda zonës, i cili përballë portierit nuk e ka të vështirë të shënojë. Një tjetër aksion i shkëlqyer i të besuarve të Cungut

49’ E pabesueshme ajo që humbet Arapi. Mbrojtësi është totalisht i lirë në shtyllën e dytë dhe krosimi nga Kallaku e vë përballë me portën e boshatisur, por devijimi i tij me të djathtën shkon jashtë

47’ Nis me zëvendësime për të dyja skuadrat pjesa e dytë

45+’ Mbyllet pjesa e parë

45’ Goooool Kukësi. Rexhinaldo dhe Rroca kombinojnë mirë me njëri-tjetrin dhe sulmuesi mozambikas ndëshkon Teutën, në sekondat e fundit të pjesës së parë. Aksion model i skuadrës verilindore

41’ Rexhinaldo rikthehet në fushë duke çaluar, edhe 4 minuta nga fundi i pjesës së parë

39’ Rexhinaldo lë fushën i dëmtuar, te Kukësi në ankth

32’ Minuta të qeta në “Niko Dovana”, Teuta qarkullon topin

15’ Një goditje nga këndi krosohet nga Traore, topi i të cilit gjen Bushicc brenda zonës. Sulmuesi shkëputet mirë nga Shameti, por gjuajtja e tij shkon jashtë kuadratit. Rasti i parë i sfidës

8’ Traore problematik për mbrojtjen e Kukësit, loja ka shumë ndërprerje

1’ Fillon takimi, topin e parë e luan Teuta

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.