Mëziu: Korabit i duhen përforcime, ju tregoj planin!

0

Skuadra e Korabit jo vetëm që arriti të mbijetojë në Kategorinë Superiore, duke qenë pjesë e zonës Play-off në Grupin A të Kategorisë së Parë, por gjatë fazës së tretë aktivizoi shumë elementë të rinj dibranë. Sipas Presidentit të kësaj skuadre, Femi Mëziu, kjo ka qenë strategjia në tre-katër sezonet e fundit, dhe për SportEkspres.com ai deklaron se kështu do vazhdohet edhe gjatë merkatos për sezonin e ri.

LOJTARËT – “Korabi e ka grupin e lojtarëve dhe stafin teknik që mbyllën sezonin e kaluar, pasi ata janë nën kontratë edhe për një sezon dhe janë të konfirmuar. Duke përjashtuar mesfushorin Gresild Lika, që i ka përfunduar kontrata, të gjithë të tjerët do jenë pjesë e Korabit edhe këtë sezon të ri. Skuadra do jetë pushim deri në datën 9 korrik, sepse më 10 korrik ne kemi menduar që të rinisim përgatitjet për sezonin e ri”.

SEZONI I RI – “Skuadra jonë i ka të nevojshme përforcimet për sezonin e ri, sepse kemi 3-4 lojtarë që nuk na kanë bindur në sezonin e kaluar. Për t’i zëvendësuar këta, ne kemi menduar një strategji ndryshe, pasi po kërkojmë elementë të rinj dibranë, për t’i dhënë Korabit më shumë bazë nga akademia”.

AGRON KAJA

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.