VIDEO | Miqësorja e radhës, Korabi mposht edhe Shënkollin

0

Korabi ka regjistruar një tjetër rezultat pozitiv në miqësore, teksa këtë herë ka mposhtur me rezultatin e ngushtë 2-1 skuadrën e Shënkollit. Lezhjanët ishin ata që shënuan të parët, por dibranët përmbysën rezultatin dhe trajneri Bubeqi ka mbetur i kënaqur nga loja e zhvilluar prej lojtarëve të tij.

Skuka ishte ai që barazoi ndeshjen, duke shfrytëzuar krosimin e Likës. Sulmuesi i ri mposhtu portierin e Shënkollit me një goditje me kokë. Golin e fitores e realizoi Trimi me një goditje nga jashtë zone. Korabi dhe Shënkolli garojnë në grupin A të Kategorisë së Parë dhe ky test u shërbeu stafeve teknike për të parë gjendjet e skuadrave.

MIQËSORE – E mërkurë, më 23 janar
KORABI-SHËNKOLLI 2-1
Shënues:
Skuka, Trimi
Korabi: Birja, Doçi, Hoxha, Kalluci, Koçi, Osmani, Lika, Karaj, Raza, Reçi, Skuka. (U aktivizuan: Mehidri, Laçka, Trimi, Dida, Muça, Lala, Gjediku, Hysi, Haka, Shehu, Bogdani). Trajner: Dorian Bubeqi

FT Korabi 2-1 Shenkolli(VIDEO: GOLI I SKUKES)Ka përfunduar takimi miqësor në Pezë-Helmes me përmbysje. Fillimisht ishin miqtë që kaluan në avantazh pas një gabimi në pasim të Hoxhës por Skuka barazon pas 10 minutash me kokë pas harkimit të Likës. Në pjesën e dytë është i sapofuturi Trimi që godet nga 20-metra dhe kalon Korabin në avantazh. Takimi u dominua totalisht dhe skuadra u përgjigj siç duhej. Vlen të përmendet dhe fakti që të dy portieret ishin në formë sot pasi ishin vendimtar me pritjet e tyre.Formacioni: Birja, Doçi, Hoxha, Kalluci, Koçi, Osmani, Lika, Karaj, Raza, Reçi, Skuka.U aktivizuan: Mehidri, Laçka, Trimi, Dida, Muça, Lala, Gjediku, Hysi, Haka, Shehu, Bogdani.

Gepostet von K.F Korabi am Mittwoch, 23. Januar 2019

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.