Monza kërkon Kaka? Vjen përgjigja e rivalëve të Pordenones

0

Monza dhe Pordenone kryesojnë grupin B të kategorisë së tretë italiane me nga 9 pikë të plota. Përveç garës së Formula 1, Monza po njihet dhe për faktin që është blerë nga Silvio Berluskoni me Adriano Galianin si administrator i deleguar i klubit.

Fjalët e merkatos flasin për një interesim të Monzës për brazilianin Kaka, ndërsa klubi i Pordenones ka dashur të bëjë pak humor dhe ka prezantuar në “Twitter” blerjen e re.

Nuk bëhet fjalë për një futbollist dosido, por për Ronaldinjon. “Monza telefonpn Kaka, Pordenone përgjigjet me Ronaldinjon”, komenton klubi friulan në rrjetet sociale.

E gjitha një shaka, ndërsa pritet nëntori, kur Monza dhe Pordinone do të përballen në fushën e blertë dhe do të tregojnë se kush është ekipi më i fortë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.