Browsing Tag

Inter

Marrëveshje e mbyllur, Interi sjell sulmuesin brenda javës

Interit i duhet të marrë me patjetër një qendërsulmues. Lukaku me sa duket i ka ikur nga duart. Kështu të gjitha forcat e klubit zikaltër do të përqëndrohen te Edin Xheko. Boshnjaku gëzon një marrëdhënie shumë të mirë me Konten dhe flitet…

“Avullon” mundësia Junajtid, Dibala drejt Francës

Edhe pse Paulo Dybala kundërshtoi Mançester Junajtid, ai është ende në treg dhe Juventus mund të fillojë bisedimet me PSG ose Inter. Burime të shumta në Angli dhe Itali raportojnë se marrëveshja e këmbimit mes Romelu Lukaku dhe Dybala nuk…

“Agjenti gënjen, nuk kemi bërë ofertë për Lukakun”

Inter duket se e ka shumë të vështirë të arrijë te Lukaku këtë verë. Belgu flitet të më shumë për një kalim te Juventusi nëpërmjet një ndërrimi kokë më kokë me Paulo Dibalan. Ditët e fundit patën dalë zëra se edhe Napoli ka bërë një ofertë…

VIDEO | Interi fiton falë penalltive, mposht Totenhemin

Interi ka arritur të triumfojë vetëm nga penalltitë kundër Totenhemit. Ndeshja e vlefshme për “International Champions Cup” ka përfunduar me rezultatin 1-1. Ka qenë një ndeshje gati e përgjumur, me ekipet që mundohen të eksperimentojnë sa…

Xheko nuk duron më, i vendos ultimatum Interit

Edin Xheko dëshiron transferimin tek Interi, por sulmuesi i Romës nuk dëshiron t’i presë zikaltrit deri në pafundësi. Verdhekuqtë kërkojnë 20 milionë euro për kartonin e 33-vjeçarit, të cilit i përfundon kontrata verën e ardhshme. Interi…

Ikardi “luftë” me Interin, kërcënon për gjyq

Ikardi dhe Inter duket se do e zgjasin çështjen e tyre më gjatë se merkato e kësaj vere. Mediet italiane raportojnë se argjentinasi i është shprehur klubit se nuk dëshiron të largohet për shkaqe familjare. Ikardi dhe Vanda mësohet se po…

Inter fiton terren, ofertë “faraonike” për Lukakun

Juvenstusi ka mësyrë drejt Lukakut, duke e kapur Interin në befasi dhe i hequr objektivin e madh të verës. Paulo Dibala dhe belgu pretendohet se do të ndërrojnë ekipet këtë verë. Agjentët e argjentinasit kanë udhëtuar në Angli për të folur…

Naingolan sulmon: Inter do pendohesh që më largove

Interi e largoi me pahir dhe Naingolan e pranoi dëshirën e Kontes, që përtej cilësive të mëdha nuk e donte në ekip. Me ardhjen e trajnerit të ri, Naingolan ishte i destinuar të ishte “kurbani” i parë. Sipas italianit, mesfushori prish…

Sulmuesi i Interit drejt Anglisë, akordi shumë pranë

Sulmuesi i talentuar i Interit, Xhorxh Pushkash, është shumë pranë një kalimi te Birmingam në Angli. Ekipi që militon në kategorinë e dytë angleze (Championship), ka shfaqur interes për bomberin 23-vjeçar, që bëri një paraqitje te shkëlqyer…

Lukaku iku, Konte piketon bomberin kolumbian

Interi duhet ta harrojë Lukakun dhe të përqëndrohet në lojtarë të tjerë. Konte e di se belgu i ka ikur nga duart dhe është hedhur në sulm për të marrë Duvan Zapatën nga Atalanta. 28-vjeçari është treguar një sulmues i madh sezonin e kaluar,…

E prisnin te Fiorentina, Naingolan rikthehet në shtëpi

Naingolan ishte e sigurt se do largohej nga Interi dhe mbetej të mësohej vetën skuadra e re e mesfushorit. Belgu e ka gati të pamundur të largohet nga Italia për shkak të gjëndjes së vështirë shëndetësore të gruas së tij. Presidenti i…

Shokohet Konte, një tjetër objektiv refuzon Interin

Interi nuk po arrin t’i dhurojë një sulmues të madh Antonio Kontes. Klubi zikaltër negocioi gjatë me Romelu Lukakun dhe Mançester Junajtid, por belgu është pranë transferimit tek ekipi i Juventusit. Plani B quhet Edison Kavani.…

Inter-Kavani një skenar i mundshëm, akordi nuk duket larg!

Juventusi e ka bërë zakon t’i prishë punë Interit dhe këtë metodë po e aplikon edhe këtë merkato. Bardhezinjtë janë futur seriozisht në garë për të sjellë Lukakun në Torino, ndërkohë që belgu është shumë i pëlqyer nga Antonio Konte.…

Konte kërkon një lojtar të majtë, por ka një problem

Interi është në kërkim të një mbrojtësi krahu. Alternativat në kampin zilaltër nuk mungojnë. Emrat që qarkullojnë janë Filip Kostiç i Ajntrahtit, Mateo Darmian i Junajtid apo Kurzaua i PSG. Të gjithë këto janë të arritshëm, por në kampin…

Interi harron Lukakun, një sulmues kroat për Konten

Romelu Lukaku është shumë afër transferimit te Juventusi. Belgu ishte objektivi i madh i Interit, që tani duhet të shohë për një alternative tjetër. Kështu ka ndodhur dhe zikaltrit kanë hedhur sytë nga Bundesliga. Sky Sport raporton se i…

“Trinom uruguaian”, Konte përgatit planin B

Antonio Konte pret sulmues dhe drejtuesit e Interit duhet të sakrifikojnë pak më shumë. Romelu Lukaku është drejt transferimit në Torinon bardhezi, kështu që zikaltrit po shohin opsione të tjera. Ante Rebiç është ndër të preferuarit, por…

Jo vetëm De Rosi, Boka ëndërron bomberin e Serie A

Boka Zhuniors arriti të transferojë Daniele De Rosin në Buenos Aires, duke rritur entuziazmin e tifozërisë së zjarrtë të saj. Por jo vetëm ish-kapiteni i Romës. Ëndrra e madhe quhet Mauro Ikardi dhe drejtuesit do provojnë “të pamundurën”.…

Lukaku tek Inter? Veprimi i Solskjaer “i vë vulën”

Mançester Junajtid ka bërë të ditur listën e të grumbulluarve për takimin miqësor ndaj norvegjezëve të Kristiansund, ku bie në sy mungesa e sulmuesit belg Romelu Lukaku. Qendërsulmuesi i “djajve të kuq” po përflitet për një kalim tek Interi…

Takimi Marota-Xheko, nesër zgjidhet gjithçka

Interi me shumë gjasa i ka humbur përfundimisht shërbimet e Mauro Ikardit. Sulmuesi argjentinas i ka bërë gati valixhet. Lukaku, kushton 88 milionë sterlina dhe Junajtid nuk ka ndërmend të ulë kërkesat. Si pasojë, zikaltërit janë futur…

Juventusi i prish punë, Marota aktivizon planin perfekt

Interit deri tani i ka ngelur Ikardi në derë. Juventusi është klubi që tenton të prishë gjithë planet e Kontes e Marotës. Bardhezinjtë duket se kanë hequr dorë nga Ikardi për të hyrë në sulm për Lukakun. Belgu është i preferuari i…

Interi i tregoi derën, Zhoao Mario vendos për të ardhmen

Mesfushori i Interit, Zhoao Mario, ka vendosur se kush do të jetë klubi i tij i ardhshëm dhe do të jetë shumë larg Interit. Gjërat për mesfushorin portugez nuk kanë shkuar shumë mirë te Interi, që nga koha kur është transferuar te…

Godin: Unë dhe Interi ngjajmë shumë, Konte trajneri ideal

Diego Godin është një nga mbrojtësit më të mirë në botë. Lider, inteligjent, eksperiencë dhe i fortë me kokë. Uruguaiani nuk rinovoi dhe u largua pas 9 vitesh nga Atletiko Madrid. Goditje fantastike për zikaltrit që e siguruan me kosto…

PSG në avantazh, një gjerman ndëshkon Interin

PSG dhe Inter kanë mbyllur 45 minutat e para në miqësoren mes tyre. Kampionët e Francës udhëheqin 1-0 me golin e shënuar katër minuta përpara fundit nga Tilo Kehrer. Qendërmbrojtësi gjerman kërceu bukur me kokë pas një krosimi të…

E padëgjuar! Nikolas Pepe ka akord paraprak me katër klube

Nikolas Pepe është një nga diamantet e mbetura në merkato, që akoma nuk e ka vulosur të ardhmen e tij. Duke parë se talentet e mëdhenj po sistemohen, klubet e mëdha po mësyjnë për të siguruar shërbimet e yllit nga Bregu i Fildishtë.…