Shokohet Konte, një tjetër objektiv refuzon Interin

Interi nuk po arrin t’i dhurojë një sulmues të madh Antonio Kontes. Klubi zikaltër negocioi gjatë me Romelu Lukakun dhe Mançester Junajtid, por belgu është pranë transferimit tek ekipi i Juventusit.

Plani B quhet Edison Kavani. Drejtuesit e Interit kanë nisur kontaktet me agjentin e sulmuesit të PSG-së, por janë befasuar sërish. 32-vjeçari dëshiron të qëndrojë në Paris dhe i ka kthyer klubit italian përgjigje negative.

Bomberi uruguaian ka edhe një vit kontratë me kampionët e Francës dhe verën e ardhshme del një lojtar i lirë. Diçka e tillë do i lejojë të zgjedhë lirshëm skuadrën e ardhshme dhe ky është qëllim kryesor i “El Matador”.

Kontes i duhet të presë akoma, ndërsa Marota me Auzilion duhet të gjejnë një tjetër sulmues. Mbi të gjitha të arrijnë akordin dhe ta transferojnë atë në Milanon zikaltër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online