Browsing Tag

Inter

Konte nuk e do, Naingolan çudit me dëshirën e tij

Naingolan me sjelljen e tij jashtë fushe i “ka mërzitur” shumë klubet ku ka shkuar. Belgu nuk ka në plan t’i kushtojë gjithë kohën futbollit dhe kjo gjë sigurisht nuk ka sesi të pëlqehet nga trajnerët. E hoqën nga Roma për ta sjellë te…

Marota: Të lumtur me punën e Kontes, ja si e qetësuam

Xhuzepe Marota vazhdon punën për t’i dhuruar Antonio Kontes përforcimet e kërkuara dhe të nevojshme. Administratori i deleguar i Interi ka folur për Sportmediaset, duke u ndalur te merkato dhe puna e trajnerit të ri. Zikaltrit barazuan…

Ideja e fundit, Naingolan tenton rikthimin e madh

Raxha Naingolan është një prej lojtarëve që pritet dhe duhet të largohet nga Interi. Antonio Konte nuk e ka në planet e tij dhe ia ka thënë diçka të tillë mesfushorit. 31-vjeçari po kërkon për një ekip të ri, ose më saktë për një ekip të…

“Doni Xhekon? Na jepni Ikardin”, Roma shtang Interin

Juventusi dhe Napoli pëlqejnë Mauro Ikardin dhe janë gati të sigurojnë shërbimet e tij. Drejtuesit e dy klubeve nuk po nxitohen. Fakti që Interi ka vendosur ta shesë dhe ofertat e pakta në drejtim të tij i bën komod dy klubet e interesuara.…

Alternativa e Korreas, Milani piketon një interist

Milani vazhdon negociatat për të veshur kuqezi Angel Korrean, sulmuesin e Atletiko Madrid. Spanjollët kërkojnë 45 milionë euro për kartonin e 24-vjeçarit. Ai është dëshira e madhe, por Maldini dhe Boban nuk duan të mbeten të…

Ofertë surprizuese, “ninxha” mund të mbetet në Serie A

Antonio Konte nuk e ka në planet e tij dhe diçka të tillë ia ka pohuar përpara fytyrës mesfushorit belg. Aventura e Raxha Naingolan me Interin pritet të mbyllet pas vetëm një sezoni. Gianluca Di Marzio raporton se për belgun interesohet…

“Derbin e Italisë është bukur ta fitosh edhe në Kinë”

Juventusi arriti edhe një herë t’i dëshmonte Interit se i duhet ende kohë për të arritur në nivelin e “Zonjës”. Dikush mund të mendoje se s’mund të themi kështu sepse fituan me penallti, por një shprehje që qëndron gjithmonë është: Fati…

Humbës dhe i kënaqur, Konte optimist për Interin e ri

Antonio Konte ka dalë në konferencë për shtyp pas ndeshjes së humbur me penallti ndaj Juventusit në kuadër të turneut miqësor “International Champions Cup”. Koha e rregullt përfundoi 1-1. Trajneri zikaltër shprehet i kënqur në krahasim nga…

VIDEO | Super Bufon, Juventusi mposht Interin me penallti

Dueli midis Juventusit dhe Interit nuk nxori asnjë fitues. 1-1 përfundoi ndeshja miqësore, që nuk mund të jetë kurrë e tillë. Shifrat u zhbllokuan nga Matijs De Ligt, i cili shënoi gabimisht në portën e tij. Ishte minuta e dhjetë dhe…

VIDEO | Reagon Juventusi, Ronaldo rikthen baraspeshën

Juventusi ka arritur të barazojë shifrat përballë Interit. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin zikaltër falë autogolit të pafat të Matijs De Ligt. Trajnerët bënë shumë ndryshime në pjesën e dytë dhe bardhezinjtë reaguan. Kristiano Ronaldo…

Roma sfidon Interin dhe Juven për talentin portugez

Rafael Leao është talenti portugez i radhës që ka shpërthyer në këtë periudhë të artë për futbollin luzitan. Juventus, Inter, Napoli dhe së fundmi Roma kërkojnë me ngulm shërbimet e djaloshit. Leao aktivizohet si sulmues qendre, por edhe në…

Takim në Kinë, Konte flet “troç” me drejtuesit

Antonio Konte është nga ata trajnerë që të vendosin kushte. Italiani sheh nga ana tjetër, në Torino, që kanë shpërthyer në blerje dhe tenton të marrë situatën në dorë te kampi i tij. Siç raportojnë mediet përtej Adriatikut, tekniku ka pasur…

Konte gati për duelin me Juven: Ja çfarë pres nga Interi im

Interi do të luajë nesër në orën 13:30 përballë Juventusit për International Champions Cup. Një duel më shumë se miqësore. Antonio Konte do të vihet kundër të kaluarës, por ai e ka mendjen tek Interi. Trajneri zikaltër ka folur rreth…

Largon dy senatorë të tjerë, Interi ka gati 6 emra

Naingolan dhe Ikardi nuk do të jenë të vetmit të vetmit të larguar nga Interi këtë verë. Dalbert dhe Perisiç janë me valixhet gati dhe mund të ikin nga momenti në moment. Mbrojtësi nuk ka gjetur veten dhe Interi dhe largimi është gati një…

Shkëmbim me Ikardin, propozimi i Napolit befason Konten

E ardhmja e Mauro Ikardit është mes Juventusit dhe Napolit. Sulmuesi ka mbyllur aventurën e tij me Interin dhe të gjithë po presin me padurim largimin e tij. Konte, drejtuesit dhe tifozët: askush nuk e do më ish-kapitenin. Juventusi po…

Inter nuk e do, mesfushori tenton rikthimin e madh

Borja Valero e ka humbur rolin e protagonistit te Interi. Konte nuk e sheh aspak spanjollin në planet e sezonit të ri. Valero nga ana e tij mendon të qëndrojë akoma në majën e futbollit dhe dëshiron të jetë vendimtar në një klub tjetër.…

Derbi rus për sulmuesin e Interit, vijnë dy oferta

Sulmuesi rumun George Pushkash ka tërhequr interesin e shumë klubeve nëpër Europë pas paraqitjeve të mirë në Europianin e 21-vjeçarëve, ku shënoi 4 gola në 4 takime. Futbollisti në pronësi të Interit pritet të largohet pas pesë vitesh si…

Xheko-Inter, gjithçka varet nga një juventin

Inter dëshiron të nënshkruajë me dy sulmues qendre. Romelo Lukaku dhe Edin Xheko janë emrat që ka vendosur Antonio Konte në tavolinën e Marotës. Edin Xheko është më afër zikaltërve, duke parë vlerën e tij më të ulët se belgu në merkato. Në…

Interi nis shitjet, largohet sulmuesi francez

Interi ka zyrtarizuar shitjen e talentit francez Jan Karamoh te klubi i Parmës. Mëngjarashi i bashkohet skuadrës emiliane në një marrëveshje huazimi me detyrim blerje në fund të sezonit. Në rast shitje të mëvonshme të lojtarit Interi do të…