Lukaku tek Inter? Veprimi i Solskjaer “i vë vulën”

0

Mançester Junajtid ka bërë të ditur listën e të grumbulluarve për takimin miqësor ndaj norvegjezëve të Kristiansund, ku bie në sy mungesa e sulmuesit belg Romelu Lukaku. Qendërsulmuesi i “djajve të kuq” po përflitet për një kalim tek Interi dhe ky veprim bën të qartë gjithçka.

Antonio Konte kërkon me çdo kusht Lukakun, por pjesë e ekuacionit është dhe Mauro Ikardi, i cili duhet të largohet për t’i liruar vend belgut. Një tjetër mungesë në listën e “djajve të kuq” ishte dhe Mateo Darmian.
Lukak
Mbrojtësi italian është prej katër vitesh pjesë e Junajtid, por ka shumë pak gjasa që 29-vjeçari të kalojë vitin e fundit të kontratës tek ekipi anglez. Në dy sezonet e fundit Darmian është aktivizuar me pikatore, por ai mbetet një lojtar i kërkuar nga shumë klube në vendlindje.

 

Lista me 26 lojtarët e grumbulluar: David De Gea, Lee Grant, Joel Pereira, Sergio Romero; Diogo Dalot, Phil Jones, Victor Lindelof, Marcos Rojo, Luke Shaw, Chris Smalling, Axel Tuanzebe, Aaron Wan-Bissaka, Ashley Young; Fred, Angel Gomes, Daniel James, Jesse Lingard, Juan Mata, Nemanja Matic, Scott McTominay, Andreas Pereira, Paul Pogba; Tahith Chong, Mason Greenwood, Anthony Martial, Marcus Rashford.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online