Fitore bindëse në Volejboll, Shqipëria mund Greqinë

Kombëtarja U20 e Volejbollit ka regjistruar një fitore bindëse ndaj Greqisë në kuadër të “Kampionatit Ballkanik”.…

VIDEO | Italia rikthehet e frikshme, spektakël “axurr” në Athinë

Italia ka zhvilluar ndeshjen më të mirë të epokës Mançini mbrëmjen e sotme në Athinë ndaj…

VIDEO | Barela nxjerr “nokaut” kapësin e topave, historia ka një fund të lumtur

Nikolo Barrela u bë protagonist i një ngjarjeje të çuditshme në takimin e sotëm midis Greqëisë…

VIDEO | Italia bën ligjin në Athinë, spektakël nga Insinje&Co.

Italia duket se e ka pasur shumë të thjeshtë të tregojë forcën ndaj Greqisë në Athinë.…

Italia synon “pushtimin” e Athinës, Greqia kërcënon me “tredhëmbësh”

Italia pas pak do të sfidojë Greqinë për eliminatoret e EURO 2020. Kombëtarja axurre qëndron në…

Oferta nga Italia dhe Holanda, Mihaj hedh dritë mbi të ardhmen

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Enea Mihaj, ka dhënë një intervistë për “Supersport”, ku ka folur për…

VIDEO | Sezon përrallor i PAOK, trofeu i Kupës shkon sërish në Selanik

PAOK është shpallur kampion i Kupës së Greqisë për të shtatën herë në histori. Skuadra nga…

VIDEO | Merr fund pritja 34-vjeçare, PAOK-u kthen titullin në Selanik

PAOK është shpallur zyrtarisht kampion i Greqisë për të tretën herë në histori. Klubi nga Selaniku…

Mihaj: Greqia ishte zgjedhja ime e parë, i veçantë debutimi me Shqipërinë

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Enea Mihaj, ka dhënë një intervistë për medien greke “gazeta.gr”. Futbollisti i…

VIDEO | Magjia e futbollit ekziston kudo, shijoni “perlën” e radhës!

Ndonjëherë nuk ka shumë rëndësi kategoria apo niveli i skuadrave për të shijuar gola të mrekullueshëm.…

VIDEO | Kaos në derbin e Athinës, tifozët e Panathinaikos mësyjnë në fushë

Derbi midis Panathinaikos dhe Olimpiakos është shoqëruar me incidente të shumta ku protagonistë janë bërë tifozët…

Vangjeli: Në 2004-ën refuzova ftesën e Greqisë, ja çfarë i them Durmishajt

Kristi Vangjeli ka qenë i ftuar në një lidhje direkte në emisionin “Zona Gol” në “Supersport”.…

Në Greqi të bindur, Durmishaj do të luajë për kombëtaren helene

Florin Durmishaj po bën një sezon të shkëlqyer me fanellën e Panionios dhe 22-vjeçari flitej shumë…

Befason Durmishaj, braktis Shqipërinë dhe i thotë “po” Greqisë

Fiorin Durmishaj pritej të merrte ftesën e parë nga ekipi kombëtar në grumbullimit e muajit mars,…

E bujshme | Dënim ekzemplar nga UEFA, përjashtohen kampionët e Greqisë

Përballja midis AEK-ut të Athinës dhe Ajaksit të Amsterdamit më 27 nëntor, mori vëmendje të madhe…

VIDEO | Festë në Selanik, PAOK mund Olimpiakosin dhe marshon drejt titullit

Në Selanik besojnë më shumë se kurrë se pritja 34-vjeçare e PAOK-ut për një titull kampion…

Futsall | Sukses me aromë kualifikimi për kuqezinjtë, mposhtin Greqinë

Skuadra e Shqipërisë në Futsall ka mundur bindshëm rivalët e Greqisë, me rezultatin 5-3. Të besuarit…

VIDEO | Magji e Durmishajt, bomberi vazhdon të shënojë në Greqi

Florin Durmishaj po kalon momente shumë të mira në kampionatin grek të futbollit dhe është shndërruar…

VIDEO I pafati Kaçe, traversa i mohon një gol fantastik

Ergys Kaçe luajti për 90 minuta në takimin midis Panathinajkosit dhe Ksanthit. Ndeshja u mbyll me…

Futbolli grek në kaos, pezullohet kampionati

Dhuna ndaj arbitrit Thanasis Tzilos ishte një nga lajmet që tronditi futbollin grek mëngjesin e ditës…

Skandal në futbollin grek, arbitrin e njohur e rrahin në pritë

Gjyqtari i njohur grek Thanasis Tzilos është rrahur mëngjesin e së mërkurës nga katër persona të…

Rikthimi zgjati fare pak: Jaja Ture largohet nga Olimpiakosi, zbulohet shkaku!

Rikthimi i Jaja Ture tek ekipi i Olimpiakosit në verë krijoi një entuziazëm të madh në…

Festë për Balajn dhe Berishën në Çeçeni , ditë “jo” për Durmishajn

Akhmat Grozni ka fituar me rezultatin 2 – 0 ndaj Arsenal Tulës, duke e mbyllur kështu…

Basha dhe Kaçe ndahen në paqe, Manaj e nis nga stoli

Tre shqiptarë kanë luajtur në takimin midis Aris dhe Panathinakos.  Dy mesfushorët e kombëtares Migjen Basha…

VIDEO | Durmishaj rikthehet te goli, por në fund feston Larisa e Andonit

Panionis, ku aktivizohet sulmuesi ynë kuqezi Fiorin Durmishaj, udhëtonte sot për të luajtur në transfertën ndaj…

Mavraj mungon në përmbysjen e çmendur të Arisit, Lila i gëzohet fitores

Tre shqiptarë kanë luajtur në dy takime të sotme të Superligës greke. Mesfushori i kombëtares sonë,…

Nata e çmendur e Arda Turan: Sherr në lokal dhe më pas futet me pistoletë në spital

Arda Turan nuk ka mundur t’i shpëtojë polemikave edhe në vendlindjen e tij. Mesfushori, i cili…

VIDEO  |  Momenti i Durmishajt, sulmuesi “shpërthen” në Greqi

Fiorin Durmishaj rikthehet te goli. Sulmuesi, i cili aktivizohet në Greqi me klubin e Panionosit, ka…

Zyrtare/ Jaja Ture rikthehet në Greqi pas 12 vitesh

Jaja Tyre është rikthyer të luajë në Greqi pas një periudhe 12-vjeçare. Mesfushori nga Bregu i…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online