Zyrtare/ Jaja Ture rikthehet në Greqi pas 12 vitesh

0

Jaja Tyre është rikthyer të luajë në Greqi pas një periudhe 12-vjeçare. Mesfushori nga Bregu i Fildishtë do ta vazhdojë karrierën e tij te skuadra e Olimpiakosit, i njëjti ekip me të cilin luajti në sezonin 2005/2006,  kohë kur doli në skenë dhe tërhoqi vëmendjen e të gjithë klubeve elitare nëpër Europë.

Rikthimi i Tures te Olimpiakos ka ekzaltuar tifozerinë e klubit grek, që i tregoi 35-vjeçarit një mikpritje shumë të ngrohtë, sapo avioni i tij u ul në Athinë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.