VIDEO | Magjia e futbollit ekziston kudo, shijoni “perlën” e radhës!

0

Ndonjëherë nuk ka shumë rëndësi kategoria apo niveli i skuadrave për të shijuar gola të mrekullueshëm. Magjia e futbollit është e tillë që mund të dhurojë emocione në fushën e blertë në çdo lloj ndeshje.

Diçka e tillë ka ndodhur në divizionin e tretë të futbollit grek. Luhej ndeshja PAO Vardas-Foivos Kremasti, që përfundoi me fitoren 0-1 të miqve. Goli i ndeshjes është një perlë e vërtetë.

Rreth 90 metra sprint me topin në këmbë nga Lamin de Phoivu, i cili shmang këdo që i del para dhe në fund shënon me një lehtësi për t’u duartrokitur. Festë e madhe për miqtë, të cilët vrapojnë të gjithë pas “heroit” të tyre, ndërsa ky mund të jetë një nga golat më të bukur të vitit 2019.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.