VIDEO | Sezon përrallor i PAOK, trofeu i Kupës shkon sërish në Selanik

0

PAOK është shpallur kampion i Kupës së Greqisë për të shtatën herë në histori. Skuadra nga Selaniku mundi në finale AEK-un falë golit të vetëm të sulmuesit anglez Çuba Akpom.

Kupa është kthyer në një trofe tejet të preferuar të PAOK-ut gjatë viteve të fundit, pasi ky është viti i tretë radhazi që ky trofe shkon në Selanik. Megjithatë, këtë vit shijon më shumë se çdo herë tjetër, pasi është hera e parë që PAOK-u fiton kupën dhe kampionatin në të njëjtin sezon.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.