VIDEO | Kaos në derbin e Athinës, tifozët e Panathinaikos mësyjnë në fushë

0

Derbi midis Panathinaikos dhe Olimpiakos është shoqëruar me incidente të shumta ku protagonistë janë bërë tifozët e ekipit vendas. Fillimisht ndeshja u ndërpre në minutën e pestë, pasi me dhjetëra tifozë u futën në fushë dhe iu versulën stolit ku po qëndronte stafi i Olimpiakos.

 

Ndërhyrja e policisë bëri që situata të normalizohej dhe ndeshje arbitri të rifillonte ndeshjen pas 10 minutash. Olimpiakos zhbllokoi sfidën në fillimin  e pjesës së dytë, ndërsa më pas tifozët e Panathinaikos rifilluan të shkaktonin trazira çka solli ndërprerjen e dytë të ndeshjes.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.