VIDEO | Magji e Durmishajt, bomberi vazhdon të shënojë në Greqi

0

Florin Durmishaj po kalon momente shumë të mira në kampionatin grek të futbollit dhe është shndërruar në lojtarin më të mirë te skuadra e Panionis. Sulmuesi 22-vjeçar ka shënuar edhe në takimin e sotëm përballë Asteras Tripolis.

Bomberi shqiptar i dha avantazhin skuadrës së tij në minutën e 37’ të takimit, me një supergol. Ky ishte goli i gjashtë i Durmishajt në kampionatin greg të futbollit dhe është golashënuesi më i mirë i skuadrës së tij.  Ky gol i Durmishajt i dha fitoren skuadrës së tij, e cila mori tri pikë shumë të rëndësishme për objektivat që ka.

Greqi, Super League

Panionios – A. Tripolis  1-0
Durmishaj 37’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.