FOTO | Pushimet e çuditshme të De Ligt dhe yjeve të futbollit

Matijs De Ligt do të jëtë një lojtar i Juventusit për 5 vitet e ardhshme. Bardhezinjtë…

VIDEO | Lukas Moura, një makth që ndjek nga pas Mathijs De Ligt

Të gjithë e mbajmë mend gjysmëfinalen e Champions League mes Totenhemit dhe Ajaksit sezonin e shkuar.…

Të pakalueshëm dhe të frikshëm, mbrojtësit të fitojnë tituj

Edhe pse Zhoze Murinjo është një person i polemikave dhe i fjalëve ndonjëherë të thëna në…

10 lojtarët U-21 më të shtrenjtë, De Ligt është i treti

Mathijs De Ligt është blerja më e fundit me Juventusit dhe padiskutim transferimi më i bujshëm…

E FUNDIT: Juve në festë, De Ligt zbarkon në Torino!

Merr fund edhe një tjetër telenovelë e merkatos verore: Matijs de Ligt është i Juventusit dhe…

De Ligt te Juve! Arrihet marrëveshja, Raiola rregullon gjithçka

Kapiteni i Ajaksit, Mathijs de Ligt, është i Juventusit! Gazzetta dello Sport raporton se është arritur…

S’ka më dilema, De Ligt nuk udhëton me Ajaksin

Mbrojtësi i Ajaksit, Matijs de Ligt, nuk do të udhëtojë me skuadrën në Austri. Mbrojtësi nuk…

Leonardo: De Ligt e Kulibali shumë të shtrenjtë, po kërkoj një mesfushor

Leonardo është rikthyer në rolin e drejtorit sportiv të PSG-së gjashtë pas largimit të tij nga…

Plas sherri tek Ajaksi, De Ligt ndihet i tradhtuar

Është bërë e qartë prej disa ditësh që e ardhmja e Matis De Ligt do të…

Ajaksi nuk humbet kohë, gjen zëvendësuesin e De Ligt!

Matijs De Ligt dhe kalimi i tij te Juventus duket vetëm çështje kohe. Nga ana tjetër,…

Përfitimet faraonike të Raiolas dhe klauzola, ja shifrat e transferimit të De Ligt!

Matijs De Ligt duket se ka zgjedhur Juventusin dhe për këtë fakt nuk ka më dyshime.…

Çmenduria e Juves, arrin marrëveshjen me De Ligt!

Juventusi ka kohë që po mundohet të bëjë një goditje të madhe për sezonin e ardhshëm…

De Ligt është i Juventusit, problem mbetet vetëm paga

Është absurde që një 19-vjeçar të përfitojë të njëjtën pagë me atë të Kristiano Ronaldos, apo…

E fundit: Juve trondit tregun, e josh De Ligt me ofertën e bujshme!

Mathijs de Ligt është një ndër lojtarët më të kërkuar në botën e futbollit në këtë…

Ajaksi drejt “shpërbërjes”, ja destinacionet e shtatë të larguarve!

Ajaksi zhvilloi një sezon të mrekullueshëm, me holandezët që bënë thuajse të gjithë dashamirësit e futbollit…

De Ligt mes dy zjarresh, Rajola kundër familjes së mbrojtësit!

Matijs De Ligt është padyshim telenovela kryesore e merkatos së kësaj vere. Destinacioni i ardhshëm i…

Ajaksi gjen marrëveshjen për 75 milionë euro, De Ligt me ekip të ri!

Matijs De Ligt duket se më në fund e ka gjetur ekipin e ri. Ajaksi ka…

VAR, gola dhe De Ligt protagonist: Angli-Holandë drejt shtesave

Nuk kanë mjaftuar 90 minutat e kohës së rregullt që të përcaktohet një fitues në gjysmëfianen…

Tjetër gol, De Ligt korrigjon gabimin (VIDEO)

Plot 73 minuta duhet të kalonin që Holanda të gjente golin në takimin përballë Anglisë. Për…

Telenovela De Ligt pranë fundit, ja finalja e saj

De Ligt është e sigurtë që do të largohet nga Ajaksi këtë verë, por është shndërruar…

Këtë javë merret vendimi, De Ligt mes pesë “zjarresh”

Matijs De Ligt është padyshim një ndër emrat më të lakuar të merkatos, me holandezin që…

Junajtid boshatis xhepat, çfarë page të çmendur ofron për De Ligt

Mançester Junajtid kërkon me doemos të përforcojë mbrojtjen dhe i ka vënë syrin prej kohësh tashmë…

Junajtid tërhiqet, De Ligt e ka zgjedhur klubin e ri!

Matijs De Ligt është një ndër lojtarët më të kërkuar këtë merkato, me holandezin që i…

Barça në vështirësi për De Ligt, problem bëhet… kampioni i Botës!

Barcelona pak kohë më parë zyrtarizoi blerjen e Frenki De Jong nga Ajaksi për plot 75…

Ajaksi refuzon dy oferta të Junajtid, zbulohen detaje mbi De Ligt

Mançester Junajtid ka hasur probleme të theksuara në mbrojtje gjatë këtij sezoni. Mbrojtja është e një…

Liverpuli apo Barcelona, një legjendë këshillon De Ligt

Matia De Ligt është mbrojtësi që ka tërhequr vëmendjen e klubeve më të mëdha evropiane. E…

Pezullimi i Raiolës çon merkaton drejt kaosit, ja yjet që rrezikojnë

Agjenti më i njohur në planet, Mino Raiola, nuk do të jetë pjesë e tregut të…

“Meguajer më i mirë se De Ligt”, habit analisti anglez

Ish-mesfushori i Anglisë dhe i Totenhemit, Xhermein Xhenas, i ka habitur të gjithë sot me deklaratën…

“De Ligt largohet”, Van Der Sar e thotë troç

Matia De Ligt është dëshira e merkatos për shumë klube të mëdha. Kapiteni i Ajaksit i…

De Ligt: E pabesueshme! Ky është një makth

Kapiteni i Ajaksit, Matis De Ligt, ishte qartazi i rrënuar në intervistën e dhënë pas ndeshjes…

De Ligt, ja 8 gjëra që nuk i dinit për fenomenin e Ajaksit

Është 19 vjeç, por me një personalitet veterani dhe ndoshta që këtë verë Ajaksi do të…

De Ligt: Tani jemi ne favoritët, luajmë për tre trofe!

Kapiteni i Ajaksit, Matijs De Ligt, ka thënë sot për mediat holandeze se të qenurit favorit…

Onana jep recetën, De Ligt: Mos më quani yll, sekreti ynë dihet!

Ajaksi arriti mbrëmë fitoren e tretë rresht në fazën me eliminim direkt të Champions League. Triumfe…

“Bëj si them unë, jo si bëj unë”, katalanasi mesazh për De Ligt

Xhasper Cilesen është i zhgënjyer në Barcelonë. Portieri nuk ka arritur të zërë një vend titullari…

Tadiç: De Ligt dhe De Jong mund të luajnë për cilëndo skuadër në botë!

Mesfushori serb i Ajaksit, Dushan Tadiç, ka folur për dy shokët e tij të skuadrës, Matijs…

VIDEO | Goli i De Ligt dhe zëvendësimi i Sergi Robertos, “Camp Nou” kalon në ekstazë

Momenti i zëvendësimit të Sergi Robertos u shoqërua me një atmosferë të pazakontë në “Camp Nou”.…

Sprinti final për De Ligt, gjigantët e Evropës përplasin “brirët”

Ankandi për Matijs De Ligt vazhdon. Kapiteni i Ajaksit është kryefjala e merkatos. Barcelona ka kohë…

Van der Sar: Kemi të njëjtën ëndërr me Juven! De Ligt? Di të them vetëm një gjë

Ajaksi është padyshim një ndër surprizat më të bukura të këtij sezoni në UEFA Champions League.…

De Ligt drejt Barcelonës, transferimi i tij “djeg” Kampionin e Botës

Barcelona zyrtarizoi pak kohë më parë blerjen e Frenki De Jong nga Ajaksi për 75 milionë…

Merkato e nxehtë për Bajernin, shumë pranë firmës me dy futbollistë

Bajerni i Mynihut ka siguruar shërbimet e Benjamin Pavard për 35 milionë euro nga skuadra e…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online