Browsing Tag

De Ligt

Ditë vendimtare, kreu i Barcelonës zbarkon në Amsterdam

Nuk është aspak sekret fakti që Barcelona po tenton të blejë kartonin e qendërmbrojtësit holandez Matis de Ligt. Kapiteni 19-vjeçari i Ajaksit ka tërhequr interesin e shumë klubeve nëpër Europë, por katalanasit duken më të vendosurit.…

Presidenti i Barçës e thotë troç: De Ligt na intereson

Zakonisht presidentët e klubeve përpiqen t’i mbajnë sa më të fshehtë objektivat e merkatos. Megjithatë, ka dhe përjashtime siç është rasti i presidentit të Barcelonës Zhozep-Maria Bartomeu. Numri një i katalanasve ishte i ftuar në një…