Dëmtohet Sane, ndërlikohet transferimi në Bavari

Mançester Siti arriti ta mundë përsëri Liverpulin dhe të fitojë “Community Shield”. Por triumfi u shoqërua…

VIDEO | Totenhemi triumfon, penalltitë “makth” për Bajernin

Totenhemi është fituesi i “Audi Cup”. Londinezët kanë arritu të triumfojnë me penallti pas 90 minutash…

Bajerni e mbyll në SHBA, Kovaç rikthen në stërvitje talentin shqiptar

Bajerni i Mynihut i ka dhënë fund fazës përgatitore në SHBA dhe është rikthyer në Gjermani…

VIDEO | Vendos goli i Goreckës, Milani humbet miqësoren

Bajerni i Mynihut ka mundur 1 – 0 Milanin në miqësoren e zhvilluar ditën e djeshme…

VIDEO | Hazard debuton me humbje, Reali merr leksion nga Bajerni

Real Madrid dhe Bajern Mynih kanë zhvilluar miqësoren e parë në  SHBA në kuadër të turneut…

Bejl te Bajerni? Kovaç flet troç

Bajerni i Mynihut ka qenë një ndër klubet më të përfolura si destinacioni i ardhshëm i…

E bujshme | Bajerni në bisedime për goleadorin shqiptar

Sulmuesi i Shtutgartit, Leon Dajaku, është pranë kalimit te Bajerni i Mynihut. Lajmi bëhet i ditur…

Shabani “out”, Niko Kovaç lë jashtë liste talentin shqiptar

Mesfushori 20-vjeçar ka marrë një lajm të keq

Bajerni i fiksuar pas anglezit, drejtori e thotë troç

Drejtori sportiv i Bajernit të Mynihut, Hasan Salihamixhiç, ka diskutuar mbi planet e merkatos së ekipit…

Kovaç: Champions-i i vështirë, kemi kundër shtete e miliarderë

Niko Kovaç ka dalë para gazetarëve në të parën konferencë që i paraprin sezonit të ri.…

Rumenige: Champions-i na vështirësohet vit pas viti, tifozët harrojnë diçka

Drejtori ekzekutiv i Bajernit, Karl-Hainc Rumeninge, është ndalur të flasë për medien gjermane “Sport1” në lidhje…

Sane dhe Pepe jashtë planit, Bajernin e tundon një holandez

Bajerni i Mynihut u tërhoq nga bisedimet për Leroi Sane dhe Nikolas Pepe. I pari u…

Bajerni në telashe, statistika nxjerr zbuluar kampionët

Bajerni i Mynihut largoi jo pak lojtarë gjatë muajve të fundit. Përveç emrave të mëdhenj, Roben,…

Roben merr vendimin drastik: I jap fund përfundimisht

Futbollisti i njohur holandez, Arjen Roben, ka lajmëruar dorëheqjen nga futbolli profesionist. 35-vjeçari ka bërë të…

Merkato engimatike, Bajerni tërhiqet nga gara për dy talentet

Bajerni i Mynihut e filloi merkaton e verës me dy blerje të bujshme në mbrojtje teksa…

Milani nuk ia del, Kabak niset drejt klubit të ri

Talenti turk Ozan Kabak ka qenë një ndër lojtarët më të përfolur të ditëve të fundit.…

Levandovski: Do ishte super nëse ky lojtar vjen!

Largimi i Roben dhe Riberi ka bërë që Bajern të kërkojë të sjellë dy sulmues po…

Bajerni largon 3 lojtarë, e ardhmja e Shabanit ende pezull

Bajerni i Mynihut është një ndër klubet model përsa i përket anës menaxheriale, por kampionët e…

Riberi: E dua stolin e Bajernit, kam mentalitet fituesi!

Frenk Riberi u largua nga Bajerni pas plot 12 vitesh dhe sulmuesi francez, është ende duke…

Goditja e madhe e Dortmundit, blen mbrojtësin e Bajernit

Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut përfshihen shpesh në transferime gjatë merkatos pavarësisht rivalitet që…

Lëvizje befasuese, Bajerni bën merkato në kampionatin kinez

Bajerni ende nuk ka ndërhyrë në merkato për të zëvendësuar largimet e Frank Riberi dhe Arjen…

Gjest i madh i Bajernit, shpëton klubin e njohur gjerman nga dënimi

Kaizerlautern një emër i madh i futbollit gjerman është në një situatë të vështirë financiare. Klubi…

Napoli hidhet në sulm, objektivi i merkatos gjendet në Madrid

Bajerni i Mynihut nuk ka ndërmend të paguajë 40 milionë euro për të blerë përfundimisht kartonin…

Sane te Bajerni? Rumenige flet hapur dhe sqaron hezitimin e së shkuarës

Prej disa ditësh në Gjermani lajmi kryesor i medieve sportive ka të bëjë me bisedimet që…

Kalimi i Sane te Bajerni, ja çfarë ka për të thënë Lëv

Sane i kushtoi Mançester Sitit 37 milionë sterlina, para këto që shkuan në arkat e Shalkes.…

Levandovski: Nuk na duhen talente, te Bajerni të vijnë ata që janë gati

Si rrallëherë më parë Bajerni i Mynihut ka filluar të shpenzojë shumë të konsiderueshme në merkato.…

Grizman te Bajern? Presidenti Hënes i “vë kapakun”

Edhe pse merkato e verës ende nuk ka filluar Bajerni i Mynihut i ka finalizuar me…

Fanella e re prezantohet në fundjavë, Bajerni me dedikim unik

Bajerni i Mynihut dhe kompania Adidas kanë zbuluar ditën e sotme fanellën e parë për sezonin…

Ikona Riberi e mbyll me Bajernin: Largimi, tifozët dhe Roben!

Bajerni i Mynihut njoftoi së fundmi se Frenk Riberi do ta mbyllë me bavarezët në fund…

VIDEO | Dortmundi vret ëndrrën e titullit, Verderi dhe Rashica e ndalin

Ëndrra e titullit kampion mund të quhet përfundimisht e mbyllur për skuadrën e Borusias së Dortmundit.…

Odoi dhe portieri i ri, Hënes zbulon prapaskenat e merkatos

Dëmtimi i rëndë i talentit të Çelsit, Kalum Hudson-Odoi nuk ka zbehur aspak interesin e drejtuesve…

Bajerni përvesh mëngët, gati oferta e parë për Kiezën

Skuadra e Bajernit të Mynihut u eliminua nga Champions League që në fazën e 1/16-ve nga…

Rekorde spanjolle te Bajerni, Tiago dhe Martinez në histori

Tiago Alkantara dhe Havi Mertinez kanë qenë dy nga lojtarët më të rëndësishëm te skuadra e…

Kovaç: Ajaksi luajti me zemër! Nuk i mbajnë dot ato lojtarë

Niko Kovaç ka lënë të kuptohet se lajmet mbi interesimin e Bajernit për portierin e Shalkes,…

Merkato në portë, Bajerni në tratativa për portierin e Shalkes

Klubi  i Shalkes po bën një sezon për t’u harruar në çdo aspekt. Megjithatë, kriza e…

Përballet si një “ish”, talenti i Bajernit: E dashuroj Verderin!

Vetëm 16-vjeç, Serxh Gnabri iu bashkua Arsenalit dhe ishte një ng talentët më premtues te skuadra…

4 sherre në 4 vite, Levandovski mban rekord te Bajerni

Shpesh thuhet se një skuadër është si një familje, mirëpo si në çdo familje nuk mund…

Blerja më e volitshme në histori, Bajerni s’gjen të dytë si Levandovski

Robert Levandovski mund të jetë blerja më e volitshme në historinë e futbollit. Polaku u bë…

Hames bëhet “mollë sherri”, Hënes dhe Rumenige nuk pajtohen

Bajerni i Mynihut pagoi 12 milionë euro në gushtin e 2017-ës për ta huazuar për dy…

VIDEO | Fitore me aromë titulli, Bajerni “shkërmoq” Dortmundin

Bajerni i Mynihut ka dhuruar spektakël në “Allianz Arena” duke mundur me rezultatin e thellë 5…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online