VIDEO | Totenhemi triumfon, penalltitë “makth” për Bajernin

0

Totenhemi është fituesi i “Audi Cup”. Londinezët kanë arritu të triumfojnë me penallti pas 90 minutash shumë të bukura ndaj Bajernit. Një ndeshje e luftuar nga të dyja skuadrat. Skuadra gjermane kishte favorin e mbajtjes së topit, por Tontenhem krijoi më shumë raste nëpërmjet sulmeve të shpejta.

Anglezët kanë shënuar të parët me golin e argjentinasit Lamela, për të mbyllur pjesën e parë në avantazh. Në pjesën e dytë Kristian Eriksen ka dyfishuar. Bajern nuk është pajtuar aspak me këtë rezultat dhe ka arritur të shënojë dy herë me të rinjtë Jan-Fiete Arp dhe Alfonso Dejvis. Në pikën e bardhë gaboi Eriksen për Totenhemin dhe Alaba e Boateng për Bajernin.

Miqësore

Totenhem-Bajern Mynih 2-2 (6-5)

Erik Lamela ’19, Kristian Eriksen ’59\ Jan-Fiete Arp ’61, Alfondo Dejvis ‘81

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.