Largime nga Bylisi, sulmuesi firmos në Kosovë

Një tjetër lojtar nga Shqipëria ka vendosur të transferohet në Kosovës. Bëhet fjalë për sulmuesin Eri…

Afrime te Luftëtari, rikthehet një sulmues

Luftëtari ka nisur prej disa ditësh përgatitjet për sezoni e ri. Trajneri i ri i bluzinjve,…

“Avullon” mundësia Junajtid, Dibala drejt Francës

Edhe pse Paulo Dybala kundërshtoi Mançester Junajtid, ai është ende në treg dhe Juventus mund të…

Çështja Grizman, Atletiko ka provën e “fundosjes” së Barçës

Edhe pse Grizman është transferuar te Barcelona dhe ka debutuar me katalanasit, duket se lufta mes…

Shtubina i papërmbajtshëm, zbulon të ardhmen

Ndriçim Shtubina njoftoi mbylljen e bashkëpunimit me skuadrën e Laçit disa ditë më parë dhe sot,…

VIDEO | Flamurtari nis të lëvizë, njihuni me afrimin e parë

Flamurtari ka zyrtarizuar Gerd Haxhiun për pankinën, ndërkohë që kanë nisur edhe afrimet. Lëvizja e parë…

Rama-Cuculi nuk duken, Kukësi nënshkruan me një mesfushor

Kukësi ka udhëtuar sot drejt Maqedonisë për të kryer fazën e dytë përgatitore. Gjatë këtyre ditëve…

Josa i merr një titullar Skënderbeut, vjen zyrtarizimi

Mirel Josa është ribashkuar me një lojtar që e ka pasur nën urdhra te Skënderbeu. Ditën…

Perez “mbetet thatë”, oferta e fundit nuk bind Junajtid

Real Madrid ka bërë një përpjekje të fundit për të transferuar Pol Pogba në Madrid. 30…

Një gjigant për të zëvendësuar Selmanin, Laçi gjen portierin

Gentian Selmani u largua nga Laçi dhe drejtuesit kurbinasit menjëherë nisën nga puna për të gjetur…

Zeniti në hall të madh, mendon shitjen e yllit brazilian!

Malkom Oliveira është transferuar vetëm para pak ditësh nga Barcelona në Rusi te Zeniti për 40…

Zyrtare | Nis festa në ishull, “ninxha” rikthehet në shtëpi

Interi nuk zgjodhi të mbante një lojtar si ai. Këtë e bën Kaljari. Raxha Naingolan është…

Mbyllet bashkëpunimi, Prishtina largon dy lojtarë

Bardhekaltrit e Prishtinës kanë zyrtarizuar dy largime nga ekipi. I pari është Argjend Mustafa. Mesfushorit i…

VIDEO | Merr fund rezistenca, driblohet Van Dijk

Virxhil Van Dijk ka mbyllur një sezon të mrekullueshëm, që e kurorëzoi me fitimin e Championsit.…

Zyrtarizimi i Junajtid, rekordmeni zbarkon në Old Trafford

Akordi ishte arritur para pak ditësh dhe para pak minutash ka ardhur edhe zyrtarizimi i këtij…

Ofertë surprizë, Baloteli sërish kuqezi?

Mario Baloteli ka marrë një ofertë surprizë dhe mund të rikthehet të veshë fanellën kuqezi pas…

VIDEO | Shumë klas dhe saktësi, De Jong ndaj Arsenal ishte “zjarr”

Barcelona e ka blerë vetëm këtë verë, por De Jong duket sikur është rritur në “Camp…

Akademia bardheblu, fusha të reja dhe Devolli trajner

Edhe pse Tirana e madhe nuk ka shkëlqyer vitet e fundit, ajo e ka një minierë:…

E kërkon ish-ekipi i Canës, Gatuzo merr vendim

Xhenaro Gatuzo mbylli një sezon tepër impenjativ me kuqezinjtë e Milanit

Mesi e nis keq, panik te Barcelona

Barcelona në faqen e saj zyrtare raporton se Mesi nuk nuk do të udhëtojë me ekipin…

Zyrtare: Flamurtari vendos, një vlonjat për pankinën

Flamurtari ka zyrtarizuar trajnerin e ri dhe ai nuk është Julian Ahmataj, me të cilin drejtuesit…

Ditë speciale për Lenjanin, urim shqip dhe yll në Zvicër

Kampionati në Zvicër ka nisur dhe në formacionin më të mirë (java e tretë) të publikuar…

Teuta gjen miqësore, Pogradeci rivali i radhës

Teuta, pas eliminimit nga kupat e Europës, u fokusua te stërvitja. Tanimë trajneri Bledi Shkëmbi kërkon…

5 milionë € investim, ja kur do jetë gati “Zeqir Ymeri”

Stadiumi “Zeqir Ymeri” i qytetit të Kukësit pritet të marrë një tjetër pamje, teksa ditën e…

Dorëzohet Shkëndija, shet “yllin” e saj për 500 mijë €

Shkëndija e Tetovës synonte grupet e Europa League dhe para ndeshjeve në Europë refuzoi të lëshonte…

Rikthim në vendlindje, futbollisti lë Liverpulin pas 204 ndeshjesh

Në klubin e ri e ka firmosur një kontratë 5-vjeçare

VIDEO | Sterling zgjedh të festojë ndryshe, nuk i harron ish-tifozët

Mançester Siti mposhti Liverpulin pas goditjeve të penalltive dhe e nisi me trofe sezonin e ri.…

Këshillat e Salihit dhe elozhet e trajnerit, Balaj flet para austriakëve

Debutimi i Bekim Balajt në kampionatin austriak nuk mund të kishte shkuar më mirë. Sulmuesit shkodran…

Shqipëria e Nevil Dedes, sa shumë Superiore!

Përfaqësuesja U19 e Shqipërisë ka nisur përgatitjet për turneun IMT (International Memorial Tournament) që zhvillohet në…

Dëmtohet Sane, ndërlikohet transferimi në Bavari

Mançester Siti arriti ta mundë përsëri Liverpulin dhe të fitojë “Community Shield”. Por triumfi u shoqërua…

E kryer | Kanselo është i Sitit, Danilo vishet bardhezi

Mediet italiane e bëjnë të kryer. Zhoao Kanselo do të jetë lojtari më i ri i…

Avelino do përforcime, hedh sytë nga… Tirana

Tirana ka bërë disa afrime këtë verë dhe ajo që ka rënë në sy është fakti…

VIDEO: Napoli triumfon në Marsejë, Hysaj kthehet titullar

Napoli ka arritur një fitore të bukur 1-0 në Marsejë, në një miqësore luksi, ndaj një…

“Muri Nojer më i madh”, Dortmundi fundos Bajernin me një mesazh

Superkupa e Gjermanisë konfirmoi se Dortmundi është një rival shumë serioz për Bajernin, që u mposht…

Reagimet epike të tifozëve katalanas, De Jong ka fituar dashurinë e të gjithëve

Barcelona është prezantuar ditën e djeshme përballë tifozëve të saj. Para ndeshjes për trofeun Joan Gamper…

Ditmar Bicaj me skuadër të re, mbetet në Superiore

Vjen edhe njoftimi zyrtar

VIDEO | Turpërim historik, Benfika “masakron” Sportingun dhe ngre trofeun e radhës

Benfika ka fituar në mënyrë spektakolare trofeun e Super Kupës së Portugalisë duke regjistruar një fitore…

VIDEO | Çmenduri boliviane, arbitri akordon penallti me “VAR”-in imagjinar

Bolivia është një shtet që rrallë del në medie për lajme lidhur me futbollin, por në…

Akord paraprak mes klubeve, Nejmar shumë pranë transferimit

Nejmar duket se e ka mbyllur me PSG. Braziliani me gjestet e tij lë të kuptohet…

Yjet që lanë futbollin në moshë të re, njihuni me arsyet më të çuditshme

Një numri jo të vogël futbollistësh të talentuar u ndodh që të braktisin futbollin pa kapur…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online