VIDEO | Çmenduri boliviane, arbitri akordon penallti me “VAR”-in imagjinar

0

Bolivia është një shtet që rrallë del në medie për lajme lidhur me futbollin, por në ato pak raste që i kushtohet vëmendje, bolivianët nuk zhgënjejnë. Një episod i çmendur i denjë për një film komedi ka ndodhur ndeshjen e javës së katërt midis Club Alëays Ready dhe superfuqisë së atjeshme Klub Bolivar.

Protagonisti i absolut i kësaj ngjarje është arbitri Raul Orosko, i cili bëri një budallallëk me brirë duke përdorur shenjën e sistemi “VAR” për sinjalizuar për një 11-metërsh në minutën e fundit të takimit. I gjithë problemi qëndron te fakti që Bolivia nuk e ka implentuar këtë sistem, pra veprimi i arbitrit është një çmenduri e padëgjuar ndonjëherë.

Lojtarët dhe stafi i Bolivar protestuan për minuta të tërë, por Orosko e kishte ndar mendjen: Penalltia do kryhej medoemos. Qetësia u rikthye në fushë pas rreth 10 minutash pritje dhe për fatin e mirë të Bolivar, lojtari i Always Ready tregohet i pasaktë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online