Browsing Tag

West Ham

Çelsi reziston për Hazard, Reali kërkon zbulimin e Igli Tares

Eden Hazard vazhdon të jetë një nga objektivat kryesorë të Realit të Madridit. Vetë lojtari ëndërron një transferim në kryeqytetin spanjoll, ndërsa duhet bindur Çelsi. Sipas raportimeve të “Sky Sport”, klubi anglez ka refuzuar 70 milionë…

VIDEO | Ndalet Liverpuli, as Shaqiri nuk e ndihmon dot

Skuadra e Liverpulit po udhëheq kampionatin anglez prej disa javësh, madje dhe me distancë në pikë me ndjekësit e Mancester Sitit. Gjithsesi, dy barazime radhazi kanë hapur garën për kreun dhe Siti ndodhet vetëm tri pikë larg. Pas…

Pakënaqësi tek Interi, projektohet largimi i parë

Merkatoja e janarit është hapur prej ditësh dhe lëvizjet e para kanë nisur. Në kampin e Interit, Antonio Kandreva është një ndër lojtarët më të pakënaqur, teksa aktivizimet e tij kanë qenë me pikatore. Kjo është dhe arsyeja, që italiani…

Çmenduri angleze, 700 paundë për të shoqëruar lojtarët

Prindërit në Angli mund të surprizojë fëmijët e tyre me një dhuratë shumë të veçantë. Skuadrat e kampionatit anglez ofrojnë paketa speciale, ku çdokush që ka mundësi mund të paguajë për ta bërë fëmijën e tyre pjesë të vogëlushëve që…

Gabigol mbetet i Interit, bie pista angleze

Rikthimi në vendlindje u duk se i bëri mirë sulmuesit të Interit Gabriel Barbosa, i njohur ndryshe i Gabigol. 22-vjeçari  u shpall golashënuesi i kampionatit brazilian me 18 golat dhe kjo bëri që shumë ekipe evropiane të interesoheshin për…

Legjendë ka edhe Uest Hemi, ja 16 arsye fantastike!

Nëse mendoni se vetëm klubet e mëdhenj kanë lojtarë legjendarë, si Iniesta, Maldini e shumë të tjerë, gaboheni. Legjenda ka kudo, edhe në kategoritë e ulëta apo në futbollin amator. Një prej tyre është Mark Nobël, mesfushori 31-vjeçar i…

Operohet Jarmolenko, infermieria e “Çekiçëve” mbushet plot

Uest Hemi po has në probleme për shkak të dëmtimeve të lojtarëve. Janë plot pesë elementë cilësorë që kanë pësuar lëndime. Lanzini, Uilshere, Karlos Sançez dhe Karoll janë të dëmtuar, ndërkohë që kësaj liste i është shtuar edhe një tjetër.…

Uest Hem humbet yllin e skuadrës, sulmuesi mbyll sezonin

Një dëmtim në kyçin e këmbës i ka kushtuar sezonin sulmuesit ukrainas të Uest Hemit, Andrei Jarmolenko. Mjekët e klubit janë shprehur se 28-vjeçarit do i duhet minimumi gjashtë muaj për të rikuperuar. Mungesa e Jarmolenkos do të ndihet…

Gazetari e kritikon, Jarmolenko gati për sherr!

Andrij Jarmolenko nuk i duron shumë kritikat, sidomos kur ato vijnë nga Ukraina.Sulmuesi i njohur ukrainas, i cili tashmë është pjesë e Uest Hemit në Angli, u paraqit dobët në ndeshjen e fundit të kampionatit anglez, në fushën e Brajtonit …

Derbi mbetet derbi, Uest Hem ndal Çelsin

Ka përfunduar në “London Stadium” derbi londinez midis Çelsit dhe Uest Hem. Një barazim 0-0, i cili më së shumti i shërben Uest Hem. Një hap fals i bluve të Mauricio Sarrit që tani shikojnë Liverpul të jetë e vetme në krye me 2 pikë më…

“Legjenda” e Uest Ham, Nobël rekordmeni i fushës

Uest Ham ka nisur kampionatin në Anfield kundër Liverpulit, për javën e parë të edicionit të ri, por nisi jo mirë ky edicion pasi u mudn 4-0 . Pritej me shumë interes paraqitja e skuadrës nga Londra, që në këtë merkato ka bërë afrime mjaft…

Skandali me taksat në Angli, arrestohet futbollisti francez

Lajm i bujshëm nga Anglia: ish-mesfushori i Njukasllit Silven Marvo, i cili cili aktualisht është pjesë e FC Lorient në Ligën 1 franceze, është arrestuar në Francë, gjatë hetimit në lidhje me mashtrimet dhe evazionin fiskal në transferimet…

Policia angleze bastis zyrat e Njukasllit dhe Uest Hemit

Zyrat e Njukasllit dhe Uest Hemit janë bastisur sot nga policia angleze, që po heton në lidhje me një skemë mashtruese dhe fshehje taksash në futbollin profesionist anglez. Policia ka konfiskuar dokumente të shumta, kompjutera e telefonë…

Paje ia del mbanë, lë Uest Hemin për Marsejën

Më në fund, pas disa javësh luftë me Uest Hemin, mesfushori Dimitri Paje është kthyer në shtëpi, pasi Marseja ka mbyllur zyrtarisht marrëveshjen me Uest Hemin, paguar 25 milionë sterlina. Ylli i kombëtares franceze kishte javë të tëra që…