Browsing Tag

West Ham

Uest Hem humbet yllin e skuadrës, sulmuesi mbyll sezonin

Një dëmtim në kyçin e këmbës i ka kushtuar sezonin sulmuesit ukrainas të Uest Hemit, Andrei Jarmolenko. Mjekët e klubit janë shprehur se 28-vjeçarit do i duhet minimumi gjashtë muaj për të rikuperuar. Mungesa e Jarmolenkos do të ndihet…

Gazetari e kritikon, Jarmolenko gati për sherr!

Andrij Jarmolenko nuk i duron shumë kritikat, sidomos kur ato vijnë nga Ukraina.Sulmuesi i njohur ukrainas, i cili tashmë është pjesë e Uest Hemit në Angli, u paraqit dobët në ndeshjen e fundit të kampionatit anglez, në fushën e Brajtonit …

Derbi mbetet derbi, Uest Hem ndal Çelsin

Ka përfunduar në “London Stadium” derbi londinez midis Çelsit dhe Uest Hem. Një barazim 0-0, i cili më së shumti i shërben Uest Hem. Një hap fals i bluve të Mauricio Sarrit që tani shikojnë Liverpul të jetë e vetme në krye me 2 pikë më…

“Legjenda” e Uest Ham, Nobël rekordmeni i fushës

Uest Ham ka nisur kampionatin në Anfield kundër Liverpulit, për javën e parë të edicionit të ri, por nisi jo mirë ky edicion pasi u mudn 4-0 . Pritej me shumë interes paraqitja e skuadrës nga Londra, që në këtë merkato ka bërë afrime mjaft…