Serie A apo Premier Ligë? Baloteli ka një preferencë

Mario Baloteli është një lojtar i lirë. Edhe pse zhvilloi një fazë të dytë pozitive dhe shënoi 8 gola në 12 ndeshje, bashkëpunimi i sulmuesit me Marsejën nuk vazhdoi.

Mino Raiola po punon për t’i gjetur një ekip të ri. 28-vjeçarin e duan në Serie A dhe Premier Ligë. Parma, Fiorentina dhe Uest Hem janë tre ekipet kandidate për shërbimet e SuperMarios, por në avantazh ndodhen “çekiçët” anglezë.

Baloteli ka luajtur më parë në Premier Ligë me Mançester Sitin dhe Liverpulin. Italiani nuk ka vendosur ende për të ardhmen. Uest Hemi shihet si stacioni i radhës. Manuel Pelegrini ka nevojë për një sulmues pas largimeve të Keroll, Lukas Perez dhe Arnautoviç.

Trajneri kilian ka zgjedhur t’i ofrojë një kontratë Balotelit, i cili tundohet nga ideja e rikthimit në kampionatin anglez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online