Browsing Tag

Neymar

Goditi tifozin, Nejmar mund të kthehet në… tetor!

Humbja e finales së Kupës së Francës solli zhgënjim dhe acarim nervash në kampin e PSG. Kampionët dështuan nga pika e penalltive dhe trofeu i dytë më i rëndësishëm shkoi në duart e Rene, që festoi gjatë me tifozët e saj. Nejmar nuk u…

VIDEO | Provokimi pas finales, Nejmar godet tifozin

Të shtunën në mbrëmje PSG humbi finalen e Kupës së Francës pas gjuajtjes së 11-metërshave ndaj Renës. Në atë takim u kthye në fushë nga minuta e parë Nejmar, pas disa muajsh mungesë për dëmtim. Braziliani dha një kontribut të madh, sepse…

Objektivi i Nejmarit, synon finalen e Kupës se Francës

Nejmar po kalon një periudhë të vështirë, ku ka që nga 23 janari i dëmtuar. Braziliani u dëmtua në ndeshjen ndaj Strasburgut në kupë dhe që atëhere nuk ka shkelur më në fushën e blertë. Periudha e rekuperimit të tij që llogaritur rreth 10…

Nejmar sherr me PSG, arsyeja është Dani Alvesh!

Nuk ka kurrë qetësi te PSG, klub ndër më të pasurit në planet, gjë që krijon edhe tension, sepse nuk po arrihen objektivat e klubit në Europë, përtej dominimit në Francë. Në një kohë që mbetet temë dite lufta mes klubit dhe mesfushorit…

Nejmar mbulohet në “ar”, çmenduri dhe një tjetër rekord

Nejmar është lojtari për të cilin është paguar më së shumti deri më sot për t'u transferuar. PSG i pagoi Barcelonës klauzolën prej rreth 230 milionë eurosh, por me francezët braziliani nuk po arrin të fitojë gjë në arenën ndërkombëtare.…

Shpërthen Nejmar: Turp!

"Kjo është e turpshme!", ka shpërthyer Nejmar, në lidhje me penalltinë që ka eliminuar PSG-n~ nga Champions League dhe ia mbyll sezonin me dështim për të tretin vit rresht. "Lejojnë 4 persona që nuk marrin vesh nga futbolli që të shohim…

Nejmar: Championsi është i joni, PSG-ja nuk jam vetëm unë

PSG-ja ia doli të triumfonte në “Old Trafford” pa yjet e sulmit Nejmar dhe Kavani. Sulmuesi brazilian ka folur për mediet braziliane, ku ka thurur elozhet për shokët e ekipit dhe trajnerin Tomas Tuhel. “PSG-ja do të jetë ekipi fituesi i…