VIDEO | Turpëroi Nejmarin në stërvitje, njihuni me adoleshentin që po çmend Brazilin

0

Në harkun e më pak se 24 orëve, një djalosh 19-vjeçar i quajtur Ueverton Guijerme është kthyer në një fenomen në të gjithë Brazilin. Arsyeja për këtë është një video ku ai teksa i kalon topin mes këmbëve yllit brazilian Nejmar. Futbollisti i PSG-së nuk e përtypi aspak lehtë këtë dhe reagoi duke e e rrëzuar me duar adoleshentin.

Megjithatë, reagimi i Nejmar i ka shërbyer për mirë të riut që aktivizohet me ekipin rezervë të Kruzeiros. Me mijëra komentues kanë dënuar gjestin e Nejmar, ndërsa për 19-vjeçarin ka pasur vetëm komplimente. Reputacioni i Nejmar në Brazil ka pësuar një goditje shumë të rëndë  për shkak të disa problematikave që sulmues pati me disa lojtarë të ekipit.

Ueverton ende nuk ka debutuar në futbollin profesionist. Ftesa në stërvitjen e kombëtares braziliane erdhi si pasojë e faktit që disa futbollistë ende janë të grumbullim me klubet e tyre. Për të plotësuar numrin e lojtarëve në stërvitje, trajneri Tite grumbullon shpesh lojtarë premtues nga akademi të klubeve të ndryshme braziliane.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.