Tuhel në “fije të perit”, te PSG duhet të marrin një vendim

0

Humbja dramatike në finalen e Kupës ndaj Renesë ka bërë që situata në dhomat e zhveshjes së PSG-së të shkojë si mos më keq.

Sipas burime të “L’Equipe”, trajneri i parisienëve Tomas Tuhel ka filluar të humbasë besimin e lojtarëve të skuadrës së tij dhe për të rregulluar raportin trajner-lojtar pritet që presidenti i klubit Naser Al-Kelaifi të bëjë një mbledhje emergjente, në përfundim të secilës do të vendoset fati i teknikut gjermanit.

Gjatë javëve të fundit Tuhel është munduar t’i shmanget kritikave, por është e qartë që midis tij dhe lojtarëve po krijohet një hendek i madh.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.