Browsing Tag

Arsenal

E do Milani dhe Arsenali, flet agjenti i fantazistit belg

Arsenal kërkon me ngulm fantazistin e Sampdorias, Denis Praet. Mesfushori ka bërë një sezon shumë cilësor, duke luajtur të gjitha ndeshjet me ekipin e tij. Arsenal e dëshiron belgun për të zënë vendin e lënë bosh nga ikja e Aron Ramsej.…

Torreira edhe më pranë Milanit, shkak është… e dashura!

Milani pritet që të nisë një epokë të re sezonin e ardhshëm, teksa përveç emërimit të Paolo Maldinit si drejtor teknik dhe rikthimit në klub të Boban, pritet që të zyrtarizohet edhe trajneri i ri, i cili do të jetë Marko Xhampaolo.…

I duhet eksperiencë, Dortmundi tenton mbrojtësin francez

Skuadra e Borusia Dortmund këtë merkato kërkon një mbrojtës qendre me eksperiencë. Dialo, Akanzhi apo Zagadu kanë një moshë shumë të re. Qendra e repartit difensiv është një repart delikat, ku duhet me patjetër një lojtar i pjekur dhe i…

Porta mbetet problem për Arsenalin, sytë nga Gjermania

Peter Çeh e përfundoi aventurën e tij me Arsenalin dhe londinezëve u duhet të gjejnë një pasues. Ata pritet të marrin një portier të ri që do rritet profesionalisht në skuadrën e drejtuar nga Unai Emeri, për t’u bërë më pas gardiani i parë…

Aromë krize, klubi anglez del me humbje financiare

Situata te klubi i Arsenalit, nuk duket aspak e mirë. “Topçinjtë” janë një nga klubet më të mëdha në Angli dhe gjithmonë janë renditur në vendet e para, por në 3-4 vitet e fundit, kanë pasur një rënie të dukshme. Përveç problemeve brenda…

Pasuesi i Ramsej, Arsenali piketon francezin e Serie A

Arsenali thuhet se ka i bërë një ofertë zyrtare Fiorentinës për transferimin e mesfushorit francez, Xhordan Veretut. 26-vjeçari ka bërë një sezon mbresëlënës për skuadrën vjollcë dhe disa skuadra janë vënë pas tij. “L’Equipe” raporton se…

Arsenali zbraz xhepat për dy lojtarët e Serie A

Arsenali nuk pritet të ketë shumë ndryshime për sezonin e ardhshëm. Topçinjtë kanë në dispozicion një buxhet shumë të cunguar. Emeri do i duhet të përforcojë skuadrën me më pak se 50 milionë paund. Kështu tekniku duhet të tregohet i zgjuar…

Interi aktiv në merkato, ka ofertën gati dhe për Xhakën

Granit Xhaka mund të vazhdojë karrierën e tij në Serie A. Mesfushori me origjinë shqiptare sapo mbylli sezonin e tretë me skuadrën e Arsenalit, ku u rendit në vend të pestë në Premier League dhe arriti në finalen e Europa League. Interi…

Plas tek Arsenali, zbulohet sherri midis Emeri dhe Ozil

Mesut Ozil po kalon periudhën më të errët të karrierës së tij. Ky vit ka qenë mjaft i dobët për turko-gjermanin. Statistikat e tij dhe lëvizjet e kota në fushë shprehin gjithçka. 30-vjeçari ka hasur vështirësi për të gjetur minuta nën…

Një tjetër Torres në majë, e kërkojnë 2 klube angleze

Ferran Torres është një nga të rinjtë spanjollë më të mirë të momentit. 19  -vjeçari luan me Valencian dhe ka treguar se është një talent bio. Arrin t’i mbulojë të dy pozicionet e krahëve të ofensivës dhe ka një të djathtë vrastare.…

Nuk ka para Champions-i, Arsenali hedh sytë nga lojtarët e lirë

Skuadra e Arsenalit kishte mundësi shumë të mëdha që në këtë sezon të rikthehej në Champions League, por “Topçinjtë” sërish nuk ia dolën. Në kampionat, Arsenali e mbylli sezonin në vend të pestë, me 2 pikë më pak se Çelsi në vend të tretë…

Probleme me kontratën, Gëce i “shkel syrin” Premier Ligës

Mario Gëce është futur në vitin e fundit të kontratës me skuadrën e Dortmundit dhe rinovimi, duket shumë larg. Mesfushori gjerman është lojtari i dytë më i paguar te verdhezinjtë, pas Marko Rojs, por drejtuesit e klubit kanë vendosur që t’i…

Sarri konfirmon Juventusin: Napolin e dua shumë, por…

Bashkëpunimi midis Mauricio Sarrit dhe Çelsit pritet të mbyllet gjatë ditëve në vazhdim. Tekniku italian do të rikthehet në Itali, ku do të vihet në drejtim të Juventusit. Në intervistën e dhënë pak minuta pas triumfit në finalene “Europa…

VIDEO |  Higuain bën humor, Lihshtajner tërbohet

Momenti i shpërndarjes së medaljeve të Europa League pati një incident interesant midis Stefan Lishtajner dhe Gonzalo Higuain. Gjithçka ndodhi në momentin kur lojtarët e Arsenalit po niseshin drejt podiumit të rrethuar nga futbollistët e…

Një “ton” me para, talenti i Lajpcigut drejt Anglisë

Skuadra e Lajpcigut ka nxjerrë në treg shumë talente vitet e fundit dhe përveç emrave si Forsberg dhe Verner, që i kërkon gjithë Europa, edhe në prapavijë ka një lojtar të shumëkërkuar. Bëhet fjalë për mbrojtësin Dajot Upamekano.…

Lakazet injoron Barcelonën: Nëse Arsenali më do, nuk largohem!

Aleksandër Lakazet është në kulmin e karrierës. Transferimi të Arsenali e ka ndezur më shumë dhe është shndërruar në një nga lojtarët më të mirë të Premier Ligës. Bashkë më Obamejang kanë një kimi shumë të mirë dhe shënojnë pa fund. Për…

Çeh do largohet, Leno nuk bind: Arsenali hedh sytë nga Serie A

Arsenali po kërkon për një portier. Kontrata e Pitër Çeh përfundon në fund të sezonit, ndërsa gjermani Leno nuk bind. Drejtuesit e klubit po punojnë për të gjetur një gardian cilësor dhe kanë piketuar një të tillë. Ai luan në Serie A dhe…

Ideja e fundit e Tares, sulmuesi i Arsenalit pranë Lacios

Hapja e merkatos është në prag dhe ekipet kanë nisur të piketojnë objektivat për të bërë përforcime cilësore. Igli Tare po mendon për Lacion e sezonit të ri dhe operacioni i parë duket se do të kryhet në Angli. Sipas raportimeve nga…

Reali hoqi dorë nga talenti argjentinas, përfiton ekipi anglez

Reali i Madridit e ka humbur avantazhin që pati krijuar në merkato kundrejt rivalëve për firmën e Ezekiel Palasios. “Los Blancos” ishin gati të shpenzonin plot 20 milionë euro për yllin e River Plejt, por një dëmtim i këtij të fundit bëri…